Vijesti / Varaždinska županija
Varaždinska županija
ŠAMPIONI ZNANJA Iz Varaždinske županije dolazi čak 20 državnih prvaka, evo njihovih imena!
Zvonko Lončar

NAŠI DRŽAVNI PRVACI

ŠAMPIONI ZNANJA Iz Varaždinske županije dolazi čak 20 državnih prvaka, evo njihovih imena!

Važno je istaknuti kako na svim područjima Varaždinska županija u školskoj godini 2018/2019. ima ukupno 20 državnih prvaka te osvojeno 21 drugo i 20 trećih mjesta.

U Županijskoj palači u Varaždinu održani je prijem za učenike državne prvake i njihove mentore. Tako su župan Varaždinske županije Radimir Čačić i njegov zamjenik Tomislav Paljak čestitali državnim prvacima u natjecanjima u znanju gdje imamo osvojenih 6 prvih mjesta, državnim prvacima u natjecanjima u strukovnim disciplinama, osvojenih 6 prvih mjesta državnim prvacima u glazbenom izričaju - osvojena su dva prva mjesta (dva zbora) te državnim prvacima u sportskim disciplinama na kojima je osvojeno sedam prvih mjesta.

Važno je istaknuti kako na svim područjima Varaždinska županija u školskoj godini 2018/2019. ima ukupno 20 državnih prvaka, te osvojeno 21 drugo i 20 trećih mjesta.

U međunarodnim natjecanjima, koja su još u tijeku, sudjeluje 86 učenika. Župan Čačić izrazio je zadovoljstvo ovakvim rezultatima.

- Kao i svake godine smo u vrhu po rezultatima, 7634 učenika je sudjelovalo na natjecanjima,  3423 se plasiralo na županijsku razinu, a 921 se plasirao na državnu razinu. Dakle, postoji visoko učešće naših učenika u natjecanjima različitih vrsta, u segmentu općeg obrazovanja je to 327, u segmentu sporta 399, te je jako važno naglasiti da 136 učenika imamo u glazbenome izričaju. To je ta kvaliteta glazbenog obrazovanja u našoj Županiji, a imamo i 59 u strukovnom području. Svima iskrene čestitke, a velika hvala i poštovanje njihovim mentorima.Svima je već poznato da za obrazovanje Varaždinska županija izdvaja 61 posto svojeg izvornog proračuna, naši Centri izvrsnosti su  postali prepoznatljivi diljem Hrvatske te smo jedini Europski centar za darovite u Hrvatskoj i jedan od 25 takva centra u svijetu u sklopu Europske mreže za podršku darovitima – rekao je župan te dodao kako su  ove godine prvi put održani Dani Europskog centra za darovite – Centara izvrsnosti Varaždinske županije.

Evo imena svih državnih prvaka i njihovih mentora:

Državni prvaci u natjecanjima iz znanja

Marko Srpak (Prva gimnazija Varaždin) - Fizika; mentorica: Helena Kanešić;

Marko Hrenić (Osnovna škola Novi Marof) - Matematika (2. mjesto, I. nagrada); mentor: Davor Dukarić;

Marin Lazar (Osnovna škola 'Gustav Krklec' Maruševec) - Njemački jezik; mentorica: Jasenka Vidić;

Ema Zavrtnik (Gospodarska škola Varaždin) - Učenička zadruga (istraživački rad na 30. smotri učeničkih zadruga); mentorica: Željka Bačan;

Gabriela Krobot (Osnovna škola Vinica) - Sigurno u prometu - pojedinačno; mentor: Branimir Štimec;

Ekipa Varaždinske županije: Gabriela KrobotSimon Krobot, David Hošnjak (Osnovna škola Vinica) i Laura Frišćić (Osnovna škola Ivanec) - Sigurno u prometu - ekipno; mentor: Branimir Štimec.

Državni prvaci u strukovnim disciplinama

Oriana Tomiša (Srednja škola 'Arboretum Opeka' Marčan) - Cvjećarstvo; mentorica: Ana Ernoić Milošević

David Križan (Srednja strukovna škola Varaždin) - Stolarstvo; mentor: Kruno Kocijan;

Tena Risek i Mateja Ozmec (Srednja strukovna škola Varaždin) - Modni dizajn i tehnologija; mentorica: Verica Busija;

Emilija Pisakač i Lea Videc (Srednja strukovna škola Varaždin) - Dizajn obuće i kožne galanterije; mentorica: Štefica Vrbanić;

Dominik Višnjić (Srednja strukovna škola Varaždin) - Likovna umjetnost i dizajn; Dunja Dobranić;

David Lisičak (Strojarska i prometna škola Varaždin) - Prometna tehnologija; mentorica: Monika Žganec.

Državni prvaci u glazbenom izričaju

Pjevački zbor starijeg uzrasta (Osnovna škola Petrijanec) - B-kategorija, troglasni pjevački zbor; mentorica: Melita Bešvir;

Pjevački zbor Uršuline zvjezdice (Katolička osnovna škola Svete Uršule Varaždin) - A- kategorija; mentorica: Višeslav Jaklin.

Državni prvaci u sportskim natjecanjima

Školsko sportsko društvo IKS: Dan Lepoglavec, Vito Škorak, Jakov Levanić, Dorian Stančić, Leo Gotal, Florijan Hudoletnjak, Tin Đukić, Lovro Gotal, Andriano Zagorec, Borna Marušić, Dominik Mudri i Petar Habek (Osnovna škola Ivana Kukuljevića Sakcinskog Ivanec) - Rukomet - 5. i 6. razredi; mentor: Marko Gotal;

Školsko sportsko društvo 'Tornado': Janko Kišak, Jurica Hohštetar, Filip Šantek, Emanuel Falat, Samuel Lacković, Teo Vukalović, Niko Marić, Leonardo Puškadija, Borna Loborec i Marko Krobot (Osnovna škola Novi Marof) - atletika: dječaci 5. i 6. razred; mentor: Tomislav Horvatić;

Lucija Sitar, Sara Marčec, Lara Pačalat i Katja Žganec (Osnovna škola Šemovec) - stolni tenis; mentor: Damir Popović;

Silvija Peršun (Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar) - Atletika: skok u dalj; mentorica; Kristina Kralj;

Patrik Crkvenčić (Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar) - Atletika: trčanje na 80 metara; mentorica: Kristina Kralj;

Magdalena Dvorski (Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar) - Atletika: trčanje na 80 metara i skok u dalj iz mjesta; mentorica: Kristina Kralj;

Dalibor Balog, Eliv Balog (dvije osobe istog imena), Ivica Mešnjak, Mario Milec, Mladen Habunek, Patrik Crkvenčić (Centar za odgoj i obrazovanje Tomislav Špoljar ) - mali nogomet; mentorica: Kristina Kralj.

Pročitajte i ovo
Najgledanija galerija
Izdvojeno

Reci što misliš!