Vijesti / Sport
1. HRVATSKA LIGA ISTOK (Ž) Mladost prejaka za Mihovljan i Šenkovec

STOLNI TENIS

Igračice Mihovljana i Šenkovca u 5. kolu su bile domaćin jednomu od favorita lige, Mladosti iz Petrinje i uvjerljivo izgubile s po 4:1.

I jedne i druge istrčale su u oslabljenim sastavima, jer kod Mihovljančanki nije igrala Dora Cividini, a kod Šenkovčanki Anja Novak pa su ovako visoki porazi i očekivani. Za Mihovljan je jedinu pobjedu, i to s 3:0 nad Lucijom Dankić, upisala Hana Zadravec, koja je s Nikom Lukšom dobila još jedan set u igri parova, dok je Izidora Pongrac protiv najbolje gostujuće igračice Ivane Marinić osvojila ukupno šest poena.

U Šenkovcu je jedinu pobjedu, rezultatom 3:2  nad Lucijom Dankić, izborila Marta Novak, dva je seta Lei Brnić oduzela Maja Trupković, koja je s Martom dobila i jedan set u igri parova, a Ana Novak je imala 'sreću' da joj protivnica bude Ivana Marinić, protiv koje se i jače igračice baš i ne naigraju.

Do dva boda je, pobjedom od 4:1, protiv osječkoga Vodovoda došla MGK-Drava, Požega je istim rezultatom u gostima nadigrala Koprivnicu, a STARR je s 4:0 bio bolji od Vodovoda i zadržao vodstvo na tablici ispred Mladosti pa će u 6. kolu u međusobnoj utakmici riješiti pitanje prvakinja prve polusezone. Od naših Šenkovec je s četiri pobjede treći, a Mihovljan s jednom sedmi.

REZULTATI

Mihovljan – Mladost 1:4
(Lukša – Brnić 0:3 /5:11, 8:11, 7:11/, Pongrac – Marinić 0:3 /1:11, 3:11, 2:11/, Zadravec – Dankić 3:0 /11:6, 11:6, 13:11/, Lukša/Zadravec – Brnić/Marinić 1:3 /3:11, 5:11, 11:8, 10:12/, Lukša – Marinić 0:3 /4:11, 3:11, 4:11/, sudac: Lovro Balić, Čakovec)
MGK-Drava – Vodovod 4:1
Šenkovec – Mladost 1:4
( M. Novak – Dankić 3:2 (11:7, 11:8, 8:11, 8:11, 11:5/, Ana Novak – Marinić 0:3 /4:11, 7:11, 4:11/, Trupković – Brnić 2:3 /11:7, 11:6, 9:11, 9:11, 10:12/, M. Novak/Trupković – Brnić/Marinić 1:3 /5:11, 11:8, 6:11, 7:11/, M. Novak – Marinić 0:3 /6:11, 8:11, 3:11/, sutkinja: Danijela Vuković, Čakovec),
STARR – Vodovod 4:0
Koprivnica – Požega 1:4