NOGOMET

KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Pobjeda Nedelišća, porazi Mladosti (SM) i Dinama (D)

U nedjeljnim četveroligaškim susretima naša tri kuba gostovali su kod varaždinskih predstavnika.

Jalžabet je dočekao Nedelišće. Nakon prvog poluvremena naša je ekipa imala prednost 2:0 i tako je ostalo na kraju.

U Beletincu su igrali Bednja i Mladost Sveta Marija. Nakon prvog dijela domaćin je imao minimalnu prednost 1:0. Na kraju slavlje Bednje 2:1.

Nedeljanec je ugostio Dinama iz Domašinca. Prvo poluvrijemee završilo je prednošću domaćina 2:0. U nastavku još tri domaća gola za pobjedu 5:1. Naš predstavnik nam je rekao da su čak četiri gola plod greške dinamovaca.

4. nogometna liga: subota Omladinac (NSR) – Mladost Komet 4:1, Ivančica – Dinamo (P) 3:1, nedjelja Sloga (Čakovec) – Međimurec 1:1, Bednja – Mladost (Sveta Marija) 2:1, Jalžabet – Nedelišće 0:2, Nedeljanec – Dinamo (Domašinec) 5:1.

1. ŽNL: Slavlje Dubravčana u Belici

U pet nedjeljnih susreta čak tri gostujuće pobjede. U derbiju kola domaći poraz BSK-a od Dubravčana 1:2. Bratstvo (J) je poraženo od Spartaka 1:3 koji je ubilježio treću prvenstvenu pobjedu. Naprijed je izgubio od Poleta (P) 1:4.

Poraz BSK-a u Belici od Dubravčana

Siguran domaćin bila je Sloga (Š) koja je pobijedila Trnovec 3:0. Trnava je s minimalnih 1:0 porazila Galeb.

1. ŽNL: subota Podturen – Graničar (K) 1:3, Hodošan – Jedinstvo (GM) 1:0, Centrometal – Kraljevčan 38 1:1, nedjelja Bratstvo (J) – Spartak 1:3, Trnava – Galeb 1:0, BSK – Dubravčan 1:2, Sloga (Š) – Trnovec 3:0, Naprijed – Polet (P) 1:4.

2. ŽNL – skupina A: Croatia i Drava (DM) bez pobjednika

U sedam nedjeljnih susreta čak tri remija i jedna gostujuća pobjeda. Lider Croatia je odigrala kod kuće s Dravom (DM) 2:2. Neriješeno su odigrali ČSK – Borac (DH) 1:1 kao i Radnički – Mladost (D) 1:1. Borac (T) poražen je od Budućnosti (P) 0:3.

U Gardinovcu Radničkom i Mladosti (D) po jedan gol i jedan bod

Omladinac (DS) pobijedio je Mladost (I) 1:0 golom u prvom poluvremenu. Jadran je uvjerljivo pobijedio Vidovčan 6:1, a istim rezultatom je Draškovec ispratio Međimurje-Čakovec 6:1.

2. ŽNL – skupina A: nedjelja Jadran – Vidovčan 6:1, Croatia – Drava (DM) 2:2, ČSK – Borac (DH) 1:1, Radnički – Mladost (D) 1:1, Omladinac (DS) – Mladost (I) 1:0, Draškovec-Geothermae – Međimurje-Čakovec 6:1, Borac PMP – Budućnost (P) 0:3. Bratstvo (P) je slobodno.

2. ŽNL – skupina B: Domaćinima tek jedna pobjeda, a gostima četiri

Jedini domaću uspjeh ubilježio je Mali Mihaljevec koji je pobijedio Donji Koncovčak 3:0, a u ostalim susretima gostujuća slavlja.

Sloboda (M) poražena je od lidera Venere 2:3. Zasadbreg je izgubio od Slobode (S) 1:3, a Omladinac (M) od Pobjede 1:4. Strahoninec je poražen s minimalnih 0:1 od Sokola.

2. ŽNL – skupina B: subota Hajduk (B) – Plavi (Pek.) 2:1, Bratstvo (SV) – Mura 2:0, Vučetinec – Budućnost (M) 1:4, nedjelja Omladinac (M) – Pobjeda 1:4, Zasadbreg 77 – Sloboda (S) 1:3, Mali Mihaljevec – Donji Koncovčak 3:0, Sloboda (M) – Venera PMP 2:3, Strahoninec – Sokol 0:1. Hajduk (Š) je slobodan.

3. ŽNL: Uvjerljivi lideri

Dinamo (Ž) poražen je od Dubrave 2:4. U ostalim susretima pobjede domaćina.

Jedinstvo (NSnD) pobijedilo je Graničara (N) 8:0, a uvjerljiva je bila i Drava (K) protiv Paraga 7:1. Otok je bio bolji od Torpeda 3:1.

3. ŽNL: subota Napredak – Mladost (S) 0:1, nedjelja Dinamo (Ž) – Dubrava 2:4, Jedinstvo (NSnD) – Graničar (N) 8:0, Parag – Drava (K) 1:7, Otok – Torpedo 3:1.