NOGOMET

KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Gostujuća pobjeda Palovčana, Međimurec i Mladost (SM) neriješeno

Prva nedjelja u listopadu bila je idealna za nogometne utakmice.

Međimurec i Mladost (SM) odigrali su bez pobjednika 1:1. Domaćin je bolje krenuo u susret i imao u 12. minuti kazneni udarac, no Prekupec to brani. Unatoč dominaciji domaćina poluvrijeme je 0:1 golom Gašparića u 36. minuti. Bio je slobodni udarac, visoka lopta išla je prema domaćem vrataru Posavcu koji je loše reagirao kad mu je lopta prošla kroz ruke.

Situacija u kojoj griješi vratar Međimurca Posavec i gosti su poveli 0:1 u 37. minuti golom Dominika Gašparića

U drugom dijelu gosti prijete iz kontri i polukontri, a domaćin vrši stalni pritisak. U 75. minuti ubačaj s lijeve strane, a iz neposredne blizine glavom loptu u mrežu šalje Papec za konačnih 1:1.

Dinamo Palovec je bio uspješan u gostima kod Jalžabeta. Poluvrijeme je bilo 0:1 golom Karla Bakse već u 4. minuti. Početkom drugog dijela u 55. minuti isti igrač postiže i drugi gol. Jalžabet smanjuje na 1:2 u 72. minuti, ali se rezultat do kraja susreta ne mijenja.

4. NL skupina Čakovec – Varaždin: subota Ivančica – Dinamo (D) 2:0, Omladinac (NSR) – Zelengaj 2:1, Bednja – Nedelišće 2:1, nedjelja (Č) – Mladost Komet 1:0, Međimurec – Mladost (SM) 1:1, Jalžabet – Dinamo (P) 1:2, Dubravka Zagorac – Nedeljanec 2:1.

1. ŽNL: Jurovčani zaigrali loto

U šest nedjeljnih susreta jedini domaćin koji je ostao kratkih rukava jest Naprijed koji je poražen od Centrometala 0:1. Sloga (Š) i Jedinstvo (GM) završili su 2:2. U ostalim susretima domaće pobjede.

Tri gola za tri boda Spartaka

Bratstvo (J) je pobijedilo Graničar (K) 7:3. Spartak je bio bolji od Galeba 3:1 kao i Trnava od Trnovca 2:0. BSK je s minimalnih 2:1 Porazio Polet (P).

Domaća pobjeda BSK-a

1. ŽNL: subota Podturen – Dubravčan 0:1, Hodošan – Kraljevčan 38 2:1, nedjelja Bratstvo (J) – Graničar (K) 7:3, Spartak – Galeb 3:1, Trnava – Trnovec 2:0, BSK – Polet (P) 2:1, Sloga (Š) – Jedinstvo (GM) 2:2, Naprijed – Centrometal 0:1.

2. ŽNL – skupina A: Osmica Croatije, sedmica Vidovčana, šestica Draškovca, petarde ČSK-a i Radničkog

Raspucani su bili strijelci ove nedjelje, a samo je jedna ekipa slavila u gostima. Omladinac (DS) je poražen od Budućnosti (P) 2:3.

Jadran je osvojio domaće bodove

Jadran je pobijedio Dravu (DM) 2:0. Najefikasniji domaćin je bila Croatija koja je pobijedila Borca (DH) 8:2. Vidovčan je bio bolji od Bratstva (P) 7:1.

Draškovec je bio siguran protiv Borca (T) 6:0. Puknule su i dvije petarde. ČSK je pobijedio Mladosti (I) 5:0, a u derbiju začelja Radnički je uvjerljivo porazio Međimurje-Čakovec 5:1.

2. ŽNL – skupina A: nedjelja Jadran – Drava (DM) 2:0, Vidovčan – Bratstvo (P) 7:1, Croatia – Borac (DH) 8:2, ČSK – Mladost (I) 5:0, Radnički – Međimurje-Čakovec 5:1, Omladinac (DS) – Budućnost (P) 2:3, Draškovec-Geothermae – Borac PMP 6:0. Mladost (D) je slobodna.

2. ŽNL – skupina B: Tri gostujuće pobjede

U četiri nedjeljna susreta tek jedna domaća pobjeda. Plavi je bio bolji od Omladinca (M) 4:0. U tri ostala susreta tri minimalne gostujuće pobjede.

Mali Mihaljevec je u općinskom ogledu poražen od lidera Venere 2:3. Zasadbreg je izgubio od Mure 1:2. Isti rezultat je bio u Mihovljanu gdje je Sloboda izgubila od Strahoninca 1:2.

2. ŽNL – skupina B: subota Hajduk (Š) – Sloboda (S) 3:0, Hajduk (B) – Donji Koncovčak 2:3, Bratstvo (SV) – Budućnost (M) 0:1, Vučetinec – Sokol 2:6, nedjelja Plavi (Pek.) – Omladinac (M) 4:0, Zasadbreg 77 – Mura 1:2, Mali Mihaljevec – Venera PMP 2:3, Sloboda (M) – Strahoninec 1:2. Pobjeda je slobodna.

3. ŽNL: Sretnih 13 Jedinstva

U četiri nedjeljna susreta po dvije domaće i gostujuće pobjede. Dubrava je bila sigurna protiv Napretka 6:0, dok je Drava (K) minimalno pobijedila Torpedo 2:1.

Mladost (S) je poražena od Otoka 1:2, a Dinamo (Ž) je stradao od Jedinstva (NSnD) 2:13.

3. ŽNL: nedjelja Graničar (N) – Parag 10:2, Dinamo (Ž) – Jedinstvo (NSnD) 2:13, Dubrava – Napredak 6:0, Mladost (S) – Otok 1:2, Drava (K) – Torpedo 2:1.