KARATE

BIHAĆ Globusu dvanaest medalja na Kupu prijateljstva

U subotu u sportskoj dvorani Luke u Bihaću u Bosni i Hercegovini održan je međunarodni karate Kup prijateljstva za djecu, kadete, juniore i mlađe seniore JION PEB 2019. na kojem je sudjelovalo preko 650 natjecatelja iz 58 klubova i 7 država (BiH, Njemačka, Hrvatska, Mađarska, Izrael, Crna Gora, Srbija).

U vrlo jakoj konkurenciji mladi karatisti Globusa iz Čakovca osvojili su čak 12 medalja, od čega 8 zlata, 3 srebra i 2 bronce. Uspjeh je još veći ako se zna da je nastupilo samo 7 naših natjecatelja (dio je nastupio i u starijem uzrastu).

Medalje za karate klub Globus su osvojili:
Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Aida Trstenjak – djevojčice 11 godina -32kg i djevojčice 12 godina -35kg, Laura Strahija – djevojčice 11 godina -32kg i djevojčice 12 godina -40kg, Petar Slukić – ml. učenici -38kg, Sven Strahija – dječaci 12 godina -52kg, Leona Gulija – djevojčice 13 godina +54kg, Kristian Topličanec – kadeti -57kg.

Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Nikola Topličanec – dječaci 12 godina -40kg, Ana Filipović – kadetkinje +54kg.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojili su: Sven Strahija – dječaci 13 godina -55kg, Josip Slukić – kadeti -70kg, Ema Marčec – kadetkinje -47kg. Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.