NOGOMET

SUSJEDSKI DERBIJI Polet (SMnM) bolji od Rudara, Nedelišće i Međimurec bez gola, Mladost Komet slavila u Ludbregu

Tijekom subote odigrano je deset prvenstvenih nogometnih susreta.

U Svetom Martinu na Muri Polet je pobijedio Rudara 4:0. Do pred kraj prvog dijela golova nije bilo, a tada Polet preko Kovača u 41. minuti i Ferlina u 44. minuti na odmor odlazi s 2:0. U drugom dijelu s dva gola Medveda u 52. i 90. minuti domaćin potvrđuje pobjedu.

Nedelišće i Međimurec odigrali su susret bez golova 0:0 pred oko 400 gledatelja.

U Nedelišću bez golova

Omladinac (NSR) je bio na pragu velikog iznenađenja kod Varteksa. Golovima Takamorija u 20. i 77. minuti Omladinac je imao dva gola prednosti, no u posljednjih deset minuta primili su čak četiri gola i poraženi su 4:2.

Podravina je poražena od Mladost Kometa 0:1 golom Pintarića već u 7. minuti.

4. nogometna liga: subota  Polet (SMnM) – Rudar 4:0,  Nedelišće – Međimurec 0:0, Podravina – Mladost Komet 0:1, Varteks – Omladinac (NSR) 4:2, nedjelja u 10:00 sati Sloga (Č) – Jalžabet, u 17:00 sati Dinamo (D) – Nedeljanec, Novi Marof – Pušćine, Dubravka-Zagorac – Bednja.

1. ŽNL: Hodošan slavio u Pribislavcu

U dva subotnja prvoligaška susreta ni jedna domaća pobjeda. Centrometal i Podturen odigrali su bez pobjednika 1:1. Poluvrijeme je bilo bez golova. Domaćin je poveo golom Bogovića u 61. minuti, a gosti su izjednačili preko Antolovića u 84. minuti.

U Pribislavcu je Polet poražen od Hodošana 0:1. Talan je postignuo gol vrijedan tri boda u 90. minuti.

Hodošan je u Pribislavcu uzeo sva tri boda

1. ŽNL: subota Centrometal – Podturen 1:1, Polet (P) – Hodošan 0:1, nedjelja u 17:00 sati Kraljevčan 38 – Bratstvo (J), Jedinstvo (GM) – Sloboda (S), BSK – Trnava, Sloga (Š) – Dinamo (P), Spartak – Mladost (SM), Galeb – Graničar (K).

2. ŽNL – skupina A: nedjelja u 17:00 sati Drava (K) – Borac (DH), Mladost (D) – Croatia, Mladost (I) – Borac PMP, Dubravčan – Drava (DM), ČSK – Radnički, Vidovčan – Omladinac (DS), Budućnost (P) – Jadran, Draškovec-Geothermae – Naprijed.

2. ŽNL – skupina B: Mura slavila u Vratišincu

Sokol je poražen od Mure 0:2. Mirna utakmica bez kartona u kojoj su gosti bili bolji golovima Srše u 9. minuti i Telebuha u 77. minuti.

U Peklenici su Plavi i Venera odigrali neriješeno 1:1. U prvom dijelu gol za domaćine postignuo je Vugrinec u 31. minuti, a za goste je izjednačio Hudoletnjak u 72. minuti.

2. ŽNL – skupina B: subota Sokol – Mura 0:2, Plavi (Pek.) – Venera PMP 1:1, nedjelja u 17:00 sati Hajduk (B) – Strahoninec, Omladinac (M) – Bratstvo (SV), Pobjeda – Sloboda (M), Trnovec – Donji Koncovčak, Budućnost (M) – Jedinstvo (NSD), Mali Mihaljevec – Hajduk (Š).

3. ŽNL: Dvije šestice

Vučetinec je bio siguran kod kuće protiv Otoka 6:1. Već je na poluvremenu bilo visokih 4:0.

U Preseki poraz Bratstva od Međimurje – Čakovca 1:6.

3. ŽNL: subota Vučetinec – Otok 6:1, Bratstvo (P) – Međimurje-Čakovec 1:6, nedjelja u 17:00 sati Zasadbreg 77 – Graničar (N), Dinamo (Ž) – Zebanec 1986, Torpedo – Dubrava i Mladost (S) – Napredak. Parag je slobodan.