ZAPISNICI 'Siva zona gdje se vjeruje sucima'

NOGOMET

Pogledali smo zapisnike nakon nedjeljnog kola na međimurskim nogometnim travnjacima.

Često tijekom vikenda koristimo za županijske nogometne lige izraz 'nogometni cirkus' jer se zaista svašta događa na nogometnim terenima i oko njih što ima veze sa sportom i što nikako nea veze sa sportom pa donosimo nekoliko crtica iz različitih liga.

U 1. ŽNL Kraljevčan 38 i Polet (P) odigrali su 1:1, a delegat Marin Horvat je uz ostalo napisao: ' U 80. minuti igrač gostujuće ekipe puca po golu nakon čega lopta po procjeni suca pogađa u leđa i prosuđuje da nema elemenata za kazneni udarac, no igrači gostujuće ekipe na tu odluku imali su pravo primjedbe. Pri kraju utakmice došlo je do dosta nervoze terenu što je rezultiralo opomenama, međutim treba reći da je tome dosta 'kumovao' i sudac utakmice koji je na današnjoj utakmici bio prilično neuvjerljiv sa nekoliko svojih donešenih odluka.'

Bilo je zanimljivo u susretu Spartaka i Bratstva (J) koji je završio 2:2 nakon što su gosti na poluvremenu imali dva gola prednosti. Delegat Mijo Horvat piše ovako o jednoj situaciji: 'U 80. minuti jedina sporna situacija. Gostujući napadač br. 17 bio je u izglednoj prilici za postizanje pogodka. Domaći obrambeni igrač povukao ga je za ruku. Glavni sudac nije mogao vidjeti taj detalj, a pomoćni sudac procijenio je da nije bilo dovoljno intenziteta te to spada u sivu zonu gdje se vjeruje sucima.'

Galeb je bio bolji od Slobode (S) 1:0, a na taj gol gostu su imali primjedbu, ali delegat Željko Turk piše: 'Pogodak domačina odlučio je utakmicu gdje su gostujući igrači tražili zaleđe, međutim na lijevoj poziciji zaostaje posljednji igrač obrane.'

U 2. ŽNL skupina A ČSK i Mladost (I) odigrali su 1:1, a glavni sudac nije imao pomoćnika: 'Na utakmicu nije došao deelegirani drugi pomoćni sudac. Iz tog razloga bilo je i glavnom sucu otežano sudjenje. U 69. minuti domaćini su tražili kazneni udarac kada je gostujućeg igrača pogodila lopta u njegovom kaznenom prostoru iz blizine (cca. 1 metar) te smatram da je sudac opravdano pustio da se igra nastavi.'

Vidovčan je pobijedio Mladost (D) 2:1, a ni tu sucima nije bilo lako: 'Prilikom dodjele isključenja domaći igrač br. 7 izlaskom nogom udara u PVC bočicu za napitak. Utakmica s dosta, možda i previše prekršaja i tešku kao takvu za suđenje sudačka trojka uspješno je privela kraju. Gosti kod prvog kartona traže isključenje, no smatram da je sudac postupio ispravno. Ponašenja domaćeg trenera također upitno, na rubu udaljenja.'

Budućnost (P) je pobijedila Borac (DH) 5:1, a vrijedi spomenuti jednu situaciju: 'U 39. minuti brzopleto i neopravdano dosuđen kazneni udarac za domaćina, isti u razgovoru s delegatom i prvim pomoćnim sucem opravdano poništen.'

Omladinac (DS) je bio bolji od Radničkog 3:0, a ovdje pak je glavni sudac zanemario pomoćnog: 'U 20. minuti pomoćni sudac signalizira zaleđe, ali glavni sudac nastavlja igru jer zaleđa nije bilo.'