BADMINTON

USPJEŠNI DOMAĆINI Četiri medalja seniora i sedam medalja veterana Međimurja

U subotu u dvorani II.OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održan je 1. Savezni turnir za seniore i veterane Hrvatskog kupa 2019.

Na turniru seniora nastupilo je 24 igrača i igračica iz šest klubova  Hrvatske, a među seniorska ekipa pod vodstvom trenerice Emilije Talan. U konkurencji veterana nastupilo je 32 igrača i igračica iz 11 klubova Hrvatske, a među njima i veteranska ekipa našeg kluba. Voditelji natjecanja  bio je naš Filip Mikolaj, vrhovni sudac Darko Ivan Vidaković iz V. Gorice, a sutkinja naša Lucija Zadravec.

U konkurenciji  seniora  pobjedu je ostvario Filip Jagar (VG).  Brončanu medalju osvojio je naš Matija Hranilović (MČ). Poredak  naših: 4. Borna Vadlja, 5. Luka Vlahek, 6. Luka Grubić, 8. Ivan Grubić i 11. Filip Bel. U konkurenciji seniorki  pobjedu je ostvarila Dora Drvodelić (MZ). Poredak naših:  6. Emilija Talan, 9. Ela Trstenjak i 10. Karmela Vadlja.
U konkurenciji muških parova pobjedu je ostvario naš par Luka Vlahek / Matija Hranilović pobijedivši u finalu drugi naš par Borna Vadlja / Luka Grubić 2:0. Poredak ostalih naših: 4. mjesto Ivan Grubić / Filip Bel. U konkurenciji ženskih parova pobjedu je ostvario par Ira Martinuš / Inga Sadaić (MZ). Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je  naš par Emilija Talan / Ela Trstenjak.

U konkurenciji veterana +35  prvo mjesto osvojio Antonio Lovrić (PZ) pobijedivši u finalu našeg Nikolu Šoštarića 2:0. U konkurenciji veteranki +35 prvo mjesto osvojila je Maja Žubrinić (FLEX), a naša Jasmina Lučić osvojila je brončanu medalju dok je, Ana Marija Horvat osvojila 4. mjesto.

U konkurenciji muških parova veterana +35 prvo mjesto osvojio je par Antonio Lovrić / Marjan Vugrinec (PZ/KC), a  naš par  Danijel Zadravec / Filip Vadlja (MČ)  osvojio brončanu medalju. U konkurenciji parova veteranki +35 prvo mjesto osvojio je par Ivana Andabaka / Maja Žubrinić (MZ/FL), a naš par Jasmina Lučić / Ana Marija Horvat osvojile su 4. mjesto.

U konkurenciji mješovitih parova +35 prvo mjesto osvojio je par Mario Mahečić / Maja Žubrinić (FLEX), a naš par Nikola Šoštarić / Ana Marija Horvat osvojio brončanu medalju te par Rajko Bel / Jasmina Lučić 4. mjesto.

U konkurenciji veterana +45 prvo mjesto  osvojio je Marjan Vugrinec (KC ). U konkurenciji muških parova veterana +45 prvo mjesto osvojio par Dalibor Duspara / Marjan Vugrinec ( PZ/KC), a naš par Danijel Zadravec / Filip Vadlja osvojo srebrnu medalju. U konkurenciji mješovitih parova +45 prvo mjesto i zlato osvojio je naš par Danijel i Bisera Zadravec.

U konkurenciji veterana  +55 prvo mjesto osvojio je Zdenko Mihetec (SZ).  Poredak ostalih naših: 4. Rajko Bel, 5. Filip Vadlja i 8. Antun Hranilović. U konkurenciji parova veterana +55 pobjedu i zlato ostvario je naš par Filip Vadlja / Rajko Bel.
Klub zahvaljuje sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u organizaciji turnira: generalni sponzor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec,  Vizija Nedelišće, MCS, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec, srebrni sponzori MCS Strahoninec, HAZ project Čakovec, PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Pokrovitelji: Grad Čakovec,  II. OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ .