Vijesti / Sport
Globusu šest medalja na Slovenia Openu

KARATE

Najbolji nastup imao je Sven Strahija s dva zlata u kategorijama dečki +40kg te ml. kadeti -45kg.

U Laškom je održano Otvoreno prvenstvo Slovenije - Slovenia Open 2019. U odličnoj organizaciji Karate Zveze Slovenije na natjecanju su nastupili natjecatelji i klubovi iz šest država (Austrija, Makedonija, Srbija, Hrvatska, Italija, Slovenija).

Na prvenstvu su nastupili i karatisti Globusa iz Čakovca/Male Subotice i sa šest natjecatelja (većina je odradila i stariji uzrast) osvojili četiri zlata, jedno srebro i jednu broncu (drugi dio ekipe sudjelovao je na Školskom prvenstvu Hrvatske). S obzirom da je nedostajalo pola ekipe, u ukupnom poretku Globusovci su zauzeli odlično 6. mjesto.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojili su Sven Strahija dečki +40kg i ml. kadeti -45kg, Nikola Topličanec  ml. kadeti -40kg i Laura Strahija ml. kadetkinje -45kg. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojila je Laura Strahija deklice -40kg.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojio je Kristian Topličanec mladinci -61kg. Natjecatelje je na turniru vodio trener Mladen Vizinger.