Vijesti / Sport
Sport
Murskom Središću tri medalje, Međimurju jedna

ATLETIKA

Murskom Središću tri medalje, Međimurju jedna

U atletskoj dvorani paviljona br. 1 na Zagrebačkom velesajmu, održano je dvoransko atletsko prvenstvo Hrvatske u kategoriji kadetkinja i kadeta te mlađih kadetkinja i kadeta.

Na natjecanju je nastupilo preko 600 natjecatelja iz 46 klubova što je rekordan odaziv na jednom državnom prvenstvu u povijesti. Unatoč ovako velikom broju natjecatelja, natjecanje je u organizaciji HAAK Mladost proteklo u najboljem redu i bez kašnjenja satnice. Oboreno je čak sedam državnih dvoranskih rekorda u ovim kategorijama.
Na natjecanju su sudjelovali i predstavnici sva tri međimurska atletska kluba AK Međimurje, AK Mursko Središće i AK Nedelišće, a u iznimno jakoj konkurenciji osvojene su četiri medalje, od čega su članovi Murskog Središća osvojili dvije srebrne i jednu brončanu, a članovi Međimurja jednu brončanu medalju.
Odličja za AK Mursko Središće osvojili su mlađi kadeti, Teo Turk, koji je srebrnu medalju osvojio u skoku u vis s preskočenih 143 cm te Niko Kolman, također srebrni, u utrci na na 800 m s rezultatom 2:31,34. Treću medalju za AK Mursko Središće osvojila je Tena Marodi koja je na 600 m za kadetkinje s rezultatom 1:44,21 osvojila brončano odličje.
Medalju za AK Međimurje, i to brončanog sjaja, osvojila je Ana Dobša u utrci kadetkinja na 1500 m s rezultatom 5:10,71. Vrlo blizu osvajanja medalje bili su i Lea Marodi članica AK M. Središće koja je osvojila 4. mjesto na 600 m u konkurenciji kadetkinja, Petar Špoljarić iz istog kluba, koji je u konkurenciji kadeta bio 4. u skoku u dalj i 6. na 60 m te Mia Florjanić, članica AK Nedelišće sa preskočenih 154 cm i osvojenim 5. mjestom u skoku u vis.
Obzirom na jaku konkurenciju i veliki broj natjecatelja za istaknuti je i 6. mjesto Petre Moharić (Nedelišće) u skoku u vis za mlađe kadetkinje, 7. mjesto u skoku u vis i 8. u skoku u dalj mlađe kadetkinje Karine Šarić (Međimurje), 7. mjesto Doriana Čavleka (Međimurje) u skoku u dalj za mlađe kadete te 7. mjesto Emanuela Kontreca (M. Središće) na 60 m za mlađe kadete.

REZULTATI:

Mlađe kadetkinje
60 m: 14. Nevia Fotak (Međimurje) 8,91 38. Leticija Špoljarić (M.Središće) 9,36 39. Tiana Režek (Nedelišće) 9,37 46. Ana Levanić (Nedelišće) 9,51 48. Iva Branilović (Nedelišće) 9,56 49. Rebeka Škvorc (Nedelišće) 9,58 54. Jana Marčec (Nedelišće) 9,73 56. Lara Orehovec (M.Središće) 9,83

200 m: 18. Tena Šegović (Međimurje) 30,95 36. Leticija Špoljarić (M.Središće) 32,11 51. Jana Blažeka (Međimurje) 32,73 53. Luka Kirić (Nedelišće) 33,11 57. Nela Sabolić 2007 (Međimurje) 33,63

800 m: 18. Iva Krunić (Nedelišće) 2:48,14

dalj (zona): 8. Karina Šarić (Međimurje) 4,57 13. Nevia Fotak (Međimurje) 4,52 25. Tena Šegović (Međimurje) 4,09 26. Tiana Režek (Nedelišće) 4,05 31. Nela Sabolić (Međimurje) 3,97 39. Jana Blažeka (Međimurje) 3,70 43. Iva Branilović (Nedelišće) 3,60

vis: 6. Petra Moharić (Nedelišće) 1,37 7. Karina Šarić (Međimurje) 1,37

kugla 2 kg: 14. Lara Orehovec (M.Središće) 7,38

4 x 200 m: 8. Međimurje (Jana Blažeka, Karina Šarić, Tena Šegović, Nevia Fotak) 2:05,14 14. Nedelišće (Tiana Režek, Iva Branilović, Ana Levanić, Rebeka Škvorc) 2:09,60

Mlađi kadeti

60 m: 7. Emanuel Kontrec (M.Središće) 8,56 12. Dorian Čavlek (Međimurje) 8,87 27. Matej Zečar (Međimurje) 9,43

800 m: 2. Niko Kolman (M.Središće) 2:31,34; dalj (zona): 7. Dorian Čavlek (Međimurje) 4,68 23. Matej Zečar (Međimurje) 3,77; vis: 2. Teo Turk (M.Središće) 1,43;

Kadetkinje

60 m: 35. Rebeka Novinić (M.Središće) 8,67 38. Nika Jambrešić (M.Središće) 8,73 40. Marlena Babić (Međimurje)  8,76 51. Kneja Pokrivač (M.Središće) 8,94 56. Karla Hergotić (Nedelišće) 9,07 57. Melani Tuksar (M.Središće) 9,12 67. Larisa Nomo Nemi (Nedelišće) 9,46

200 m: 29. Rebeka Novinić (M.Središće) 28,97 30. Anja Zadravec (M.Središće) 28,97 32. Marlena Babić (Međimurje) 29,11 34. Tena Kerovec (M.Središće) 29,39 45. Nika Jambrešić (M.Središće) 30,62 57. Roberta Sabol (Nedelišće) 35,05

600 m: 3. Tena Marodi (M.Središće) 1:44,21 4. Lea Marodi (M.Središće) 1:45,13 21. Lana Rušec (Nedelišće) 1:56,11

1500 m: 3. Ana Dobša (Međimurje) 5:10,71 7. Anja Jambrešić (M.Središće) 5:46,05 8. Jana Farkaš (M.Središće) 6:36,08

dalj: 19. Tena Kerovec (M.Središće) 4,46 20. Anja Zadravec (M.Središće) 4,42 28. Larisa Nomo Nemi (Nedelišće) 4,08 34. Kneja Pokrivač (M.Središće) 3,77

vis: 5. Mia Florijanić (Nedelišće) 1,54

kugla 3kg: 19. Karla Hergotić (Nedelišće) 8,40 24. Elena Tepeš (Nedelišće) 7,28 26. Melani Tuksar (M.Središće)  6,33

4 x 200 m: 8. Mursko Središće (Nika Jambrešić, Rebeka Novinić, Anja Zadravec, Tena Kerovec) 1:56,83

Kadeti

60 m: 6. Petar Špoljarić (M.Središće) 7,83 dalj: 4. Petar Špoljarić (M.Središće)  5,59

MEĐIMURJU DVA ČETVRTA MJESTA

Prvenstvo Hrvatske u dvorani za mlađe juniorke i juniore održano je u Zagrebu.  Državna prvenstva u dvorani za ovu sezonu došla su gotovo do samoga kraja, a jedno od posljednjih bilo je pojedinačno prvenstvo Hrvatske za mlađe juniorke i juniore.
Natjecanje je održano u jedinoj atletskoj dvorani s kružnom stazom, onaj na zagrebačkom velesajmu u paviljonu br. 1, ovaj put u organizaciji AK Agram Zagreb. Međimurski klubovi imali su ponovo dobre nastupe, ali ovaj put bez osvojene medalje.
Najbliži medalji bili su član AK Međimurje Matija Novak u utrci na 60 m, u kojoj je ovaj najbrži Međimurec osvojio 4. mjesto s rezultatom 7 sekundi i 40 stotinki, a do trećeg mjesta dijelila ga je samo jedna stotinka! S istim izgledima za osvajanje bronce nastupila je i štafeta mlađih juniora AK Međimurje, u sastavu Pavao Strahija, Ivan Dujić, Filip Vučenik i Matija Novak, koja je na kraju osvojila 4. mjesto s rezultatom 3:28,67 dok je za treće mjesto trebalo trčati 29 stotinki brže.
REZULTATI

Mlađi juniori

60m: 4. Matija Novak (Međimurje) 7,40 10. Pavao Strahija (Međimurje) 7,67 15. Petar Špoljarić (M.Središće) 7,93 25. Teo Turk (M.Središće) 8,32 28. Emanuel Kontrec (M.Središće)  8,53

400 m: 6. Ivan Dujić (Međimurje)  53,94 14. Filip Vučenik (Međimurje) 56,19

800 m: 17. Niko Kolman (M.Središće)  2:28,14

4 x 400 m: 4. Međimurje (Pavao Strahija, Ivan Dujić, Filip Vučenik, Matija Novak) 3:38,67
Mlađe juniorke

60 m: 31. Nika Jambrešić (M.Središće) 8,68 36. Anja Zadravec (M.Središće)  8,72 37. Rebeka Novinić (M.Središće) 8,74 46. Kneja Pokrivač (M.Središće) 8,99 49. Melani Tuksar (M.Središće)  9,20 51. Karla Hergotić (Nedelišće) 9,28

400 m: 11. Lea Marodi (M.Središće) 1:02,79 12. Tena Marodi (M.Središće) 1:03,34 18. Marlena Babić (Međimurje) 1:05,39 26. Tena Kerovec (M.Središće) 1:09,46

800 m: 7. Ana Dobša (Međimurje) 2:28,88 15. Jana Farkaš (M.Središće) 2:56,69

3000 m: 9. Petra Kržina (Međimurje) 14:17,2

dalj: 19. Karla Hergotić (Nedelišće) 3,83

vis: 9. Mia Florijanić (Nedelišće) 1,50

4 x 400 m: 6. Mursko Središće I (Lea Marodi, Anja Zadravec, Rebeka Novinić, Tena Marodi) 4:15,54 10. Mursko Središće II (Tena Kerovec, Nika Jambrešić, Melani Tuksar, Kneja Pokrivač) 4:38,73

 

Pročitajte i ovo
Najgledanija galerija
Izdvojeno

Reci što misliš!