BADMINTON

U Čakovcu održan turnir za poletarce i juniore

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održan je 1. Savezni turnir za poletarce u11 i juniore u19 Hrvatskog kupa 2019.

Na turniru je nastupio 21 poletarac i poletarki te 31 junior i  juniorki iz 11 klubova Hrvatske, a među njima ekipa poletaraca u11 i juniora u19 pod vodstvom glavne trenerice Emilije Talan, trenera Tomislava Grubića i pomoćnog trenera Filipa Vadlje. Vrhovni sudac bio je Darko Ivan Vidaković iz V. Gorice, voditelji natjecanja  bio je  naš Filip Mikolaj, a suci Lucija Zadravec i Jelena Novak te sudački kandidati Luka Grubić i Filip Bel.

U konkurenciji  poletaraca u11  pobjedu je ostvario Lovro Matovina (KC) pobijedivši u finalu našeg Jurja Majnarića (MČ) 2:0. Brončanu medalju osvojio je naš Edo Đurkas. Još je 6. mjesto osvojio Sebastian Sedlar (MČ). U konkurenciji poletarki u11 pobjedu je ostvarila  Rania Vindiš (Flex). Poredak  naših:  8. Lara Bel i 10. Anabela Bel (MČ).
U konkurenciji  juniora u19  pobjedu je ostvario Josip Meglić (MZ) pobijedivši u finalu našeg Bornu Vadlju (MČ) 2:1. Poredak  naših igrača: 8. Ivan Grubić, 13. Luka Črep, 14. Filip Knežević, 16. Dino Blažić i 17. Marin Filo (svi MČ). U konkurenciji juniorki u19 pobjedu je ostvarila Ira Misir (VG), a naša Laura Horvat je bila 11.
U konkurenciji parova juniorki pobjedu je ostvario naš Borna Vadlja (MČ) sa Zagrepčaninom Bornom Carom (MZ), a brončanu medalju osvojili su naš par Luka Črep / Ivan Grubić (M ). Poredak ostalih naših: 5. Filip Knežević / Dino Blažić i  7. Marin Filo (MČ) / Luka Mužak (ZM).

U konkurenciji  parova   juniorki pobjedu je ostvario par Tamara Cvitkušić / Ira Martinuš (ZM). Brončanu medalju osvojila je naša Laura Horvat s Dubrovčankom Nikolinom Kabiček.

Klub zahvaljuje svojim sponzorima i pokroviteljima na pomoći u uspješnoj organizaciji turnira: generalni sponzor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori Grubić  zastupanje u osiguranju Čakovec,  Vizija Nedelišće, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec i Eko Međimurje Šenkovec,  srebrni sponzori   Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec, PPM Čakovec, Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri  Balog Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori MCS Strahoninec, GO Studio P Nedelišće,  Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Pokrovitelji: Grad Čakovec, II. OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.