BADMINTON

Tri seniorske bronce na Prvenstvu Hrvatske

U subotu i nedjelju u Zagrebu u dvorani Prirodoslovne škole V. Prelog u organizaciji BK Medvedgrad 1998 Zagreb održano je 28. seniorsko Prvenstvo Hrvatske u badmintonu.

Nastupilo je 44 najbolja igrača i igračica iz  šestklubova Hrvatske. Među njima uspješno je nastupila seniorska ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenerice Emilije Talan i trenera Tomislava Grubića. Voditelj natjecanja bio je naš Filip Mikolaj iz Čakovca, vrhovna sudtkinja Ivanka Pokorni iz Zagreba, a suci Antonio Lovrić, Goran Miletić i Miroslav Vurdelja iz Zagreba.

U konkurenciji seniora naslov državnog prvaka osvojio je Zvonimir Đurkinjak (MZ)  pobijedivši u finalu klupskog kolegu Luku Bana 2:0. Brončane medalje osvojilli su Josip Uglešić (MZ)  i Filip Jagar (VG). Rezultati naših igrača: Luka Grubić, Luka Vlahek i Borna Vadlja ispali u 1/8.

U konkurenciji seniorki naslov državne prvakinje osvojila je Matea Čiča (MZ)   pobijedivši u finalu Maju Pavlinić (MZ) 2:1. Brončane medalje osvojili su Mia Čerjan (DU) i Dora Drvodelić (MZ). Rezultati naših igračica: Ela Trstenjak i Emilija Talan 1/8 i Laura Horvat 1/16.

U konkurenciji muških parova naslov državnih prvaka obranili su par Zvonimir Hoebling / Igor Čimbur (MZ) pobijedivši u finalu par Luka Ban / Josip Meglić (MZ)  2:0. Brončane medalje  osvojili su naši parovi Luka Vlahek / Matija Hranilović (MČ) pobijedivši u četvrtfinalu glatko par Lončarić/Sagaić 2:0 i par Luka Grubić / Borna Vadlja (MČ) koji su  u četvrtfinalu u dramatičnom meču pobijedili prošlogodišnje viceprvake par Jagar/Doko 2:1 (19:21, 21:14, 22:20) i izborili svoju prvu seniorsku državnu medalju, a u polufinalu izgubili hrabro od kasnijih  prvaka Čimbur / Hoebling 2:0 (21:15, 21:18).

U konkurenciji ženskih parova naslov državnih prvakinja osvojile su Katarina Galenić / Maja Pavlinić (MZ) pobijedivši u finalu par Staša Poznanović / Matea Čiča (MZ) 2:1. Brončane medalje osvojili su naš par Ela Trstenjak / Emilija Talan (MČ) koje su u četvtfinalu u meču za medalju pobijedile par Cvitkušić / Šaban (MZ) 2:1 (15:21, 21:12, 21:10) i Dora Dragčević / Dora Drvodelić (MZ).

U konkurenciji mješovitih parova naslov državnih prvaka osvojili su par Zvonimir Đurinjak / Katarina Galenić  (MZ)  pobijedivši u finalu klupske kolege par Igor Čimbur / Dora Drvodelić 2:0. Brončane medalje osvojili su Zvonimir Hoebling / Matea Čiča (MZ ) i Dominik Doko / Dora Dragčević (MZ). Rezultati naših: Matija Hranilović / Emilija Talan i Luka Vlahek / Ela Trstenjak 1/4, Luka Grubić / Mia Čerjan (DU) i Borna Vadlja / Laura Horvat 1/8.

U sklopu seniorskog Prvenstva Hrvatske održana je svečana ceremonija dodjele medalja najboljim seniorima u ukupnom poretku HK-a za 2018. godinu, naš Luka Grubić i naša Emilija Talan osvojili su 2. mjesto i srebrne medalje u pojedinačnom poretku, a Luka Vlahek i Matija Hranilović srebrne medalju u poretku muških parova te seniorska  ekipa kluba ekipno 2. mjesto i srebrnu medalju.

Čestitke svim našim igračica i igračima na osvojenim brončanim medaljama na SPH 2019, posebno najmlađima Borni Vadlji i Luki Grubiću na prvoj seniorskoj državnoj medalji i tim medaljama naši igrači i igračice stekli su IV kategoriju – vrsni sportaši po kriterijima HOO.

S tri osvojene brončane medalje što je rekord po broju medalja na jednom seniorskom Prvenstvu Hrvatske naš klub je na 2. mjestu po broju medalja odmah iza domaćina BK Medvedgrad 1998 koji su osvojili 15 medalja od 20. Ove osvojene medalje su samo dokaz uspješnog rada u klubu te nastavak kontinuiranog  osvajanja medalja te čestitke  i trenerima i upravi kluba.