BADMINTON

Vito Peti dvostruki prvak Hrvatske

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec održano je PH 2018. za poletarce u-11 i juniore u-19.

Na PH je nastupilo 27 poletaraca iz 8 klubova i 33 juniora iz 7 klubova, a među njima uspješno ekipa poletaraca i  juniora našeg BK Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića, trenerice Emilije Talan i pomoćnog trenera Filipa Vadlje.

Voditelji natjecanja bili su Filip Mikolaj i Danijel Zadravec,  a sutkinje Lucija Zadravec i Jelena Novak. PH 2018. za poletarce i juniore svečano je otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca Zoran Vidović.
U konkurenciji poletaraca dječaka u-11 uvjerljivi naslov prvaka Hrvatske i zlatnu medalju osvojio je naš Vito Peti (MČ)  pobijedivši u finalu Lovru  Matovinu (KC) 2:0 (21:8, 21:11). Poredak ostalih naših: Edo Đurkas i Sebastian Sedlar ¼ i Juraj Majnarić 1/8.

U konkurenciji poletarki djevojčica u11 naslov je osvojila Ana Pranić (ZM). Poredak naših: Lucija Novak ¼ i Keti Tropša 1/8.

U konkurenciji parova poletaraca  u-11 naslov prvaka i zlatnu medalju osvojio je naš Vito Peti s Lovrom Matovinom iz Koprivnice pobijedivši u finalu našeg Edu Đurkasa i Dorijana Žutog iz V. Gorice 2:0 (21:14, 21:16). Brončanu medalju osvojio je i naš par Juraj Majnarić / Sebastian Sedlar.

U konkurenciji parova poletarki u11 naslov prvaka osvojio je par Ana Pranić / Maja Pranić (ZM), a naš par najmlađe sudionice PH sestre Anabela i Lara Bel osvojile su brončanu medalju. Drugi naš par Keti Tropša i Lucija Novak ispale u ¼.

U konkurenciji juniora u19 prvak je postao Luka Ban (MZ), a naš igrač Luka Grubić osvojio je brončanu medalju. Poredak ostalih naših: Borna Vadlja ¼, Luka Črep, Filip Knežević i Ivan Grubić 1/8.
U konkurenciji juniorki u19 prvakinja je postala Ira Martinuš (MZ). Poredak naših: Laura Horvat ¼, Katja Siročić i Jaka Fileš 1/8.

U konkurenciji parova juniora u19 prvaci su postali Luka Ban / Josip Meglić (MZ) pobijedivši u napetom finalu naš par Luka Grubić / Borna Vadlja (MČ ) koji su tako osvojili srebrnu medalju 2:0 (21:18, 22:20). Brončanu medalju osvojio je i naš par Luka Črep / Filip Knežević. Ivan Grubić s Karlom Sladojevićem iz Novske ispao u ¼.

U konkurenciji parova juniorki u19 prvakinje su postale Antea Rendulić / Ira Martinuš (MZ). Brončanu medalju osvojio je i naš par Laura Horvat / Katja Siročić.

U konkurenciji mješovitih parova juniora u19 naslov prvaka osvojili su Josip Meglić / Luna Šaban (MZ). Brončanu medalju osvojio je i naš par Borna Vadlja / Laura Horvat. Poredak ostalih naših: Luka Grubić / Mia Čerjan (DU) i Luka Črep / Katja Siročić  ¼, Flip Knežević / Jaka Fileš i Ivan Grubić / Leona Milković (DU) 1/8
,
Čestitamo svim našim igračima na osvojenim medaljama, a velike čestitke mladom poletarcu Viti Petiju na dvostrukom naslova prvaka Hrvatske  te juniorima Luki Grubiću i Borni Vadlji na srebrnoj medalji u parovima i dobivanju V. kategrorizacije HOO kao daroviti sportaši.

Osvojene medalje su dokaz uspješnog i kvalitetnog rada s mladima gdje su nastavili ovogodišnji niz osvajanja medalja na svim  PH 2018. te ukupno osvojili rekordnih  31 (2017. 29 medalja) medalju (seniori 2 bronce  i ekipno srebro, veterani  zlato, srebro  i 5 bronci,  kadeti u15 srebro i 2 bronce,  mlađi kadeti  zlato i 2 bronce, mlađi juniori  2 zlata, srebro i 2 bronce, poletarci 2 zlata, srebro i 2 bronce i juniori  srebro i 4 bronce).

Klub zahvaljuje sponzorima i pokroviteljima  na pomoći u uspješnoj organizaciji prvenstva generalni sponsor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec i Bioinstitut Čakovec,  srebrni sponzori PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće i Senko Štefanec te brončani sponzori Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec . Pokrovitelji Grad Čakovec,  II. OŠ Čakovec, ZSU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.