ODBOJKA

Kaštelanke bolje od Plavih

Osmo kolo donijelo je međimurski derbi u 3. nacionalnoj odbojkaškoj ligi sjever skupina A gdje su se sastali dvije vodeće ekipe.

Kaštelanke i igračice OK Plavi pokazale su odličnu odbojku, a puno gledalište nagradilo je njihovu borbenost gromoglasnim navijanjem. Prvi set Kaštelanke odlično su otvorile, uz dobar servis povele su 13:4, nisu ispuštale vodstvo do kraja seta i osvojile set 25:11.

Drugi set  poslije izjednačenog  početka, 7:7, gostujuće igračice bolje igraju te su povele 18:13 i na kraju osvajaju drugi set 25:16. Treći set Kaštelanke poslije izgubljenog drugog seta igraju koncetriranije, ne griješe puno i pobjeđuju 25:11.

Početak četvrtog seta donio je izjednačeni rezultat, 8:7, vode Kaštelanke, a poslije odigravaju odlično i bez većih problema osvajaju set 25:14 te pobjeđuju 3:1.

Poslije osam kola Kaštelanke su vodeća ekipa lige s 21 bodom, imaju sedam pobjeda i jedan poraz, a u zadnjem devetom kolu ŽOK Kaštel II dočekuje OK Totovec sljedeći vikend.

ŽOK Kaštel II: Pokrivač Anja, Šmitran Anja, Jelenić Azra, Kanižaj Melani, Ria Horvat, Frančić Laura, Kamenić Mirna, Tija Budiša, Rita Mesarić, Remenar Jelena, Iva Bulovic, Nika Kamenić, Doris Bel. Trener Marko Obadić.
OK Plavi: Goričanec Valerija, Hranilović Iva, Klara Škvorc, Novak Lana, Jezernik Manuela, Mance Ivana, Ivona Turk, Turk Anamarija, Pintarić Ana, Debelec Sara, Lorena Turk. Trener Jurica Novak.