KARATE

Svetom Nikoli skoro ponestalo slatkih paketa za Globusovce

U subotu u Varaždinu održan je 14. kup Sv. Nikole u karateu na kojem je nastupilo 450 natjecatelja iz 52 kluba iz Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Austrije. Sa šesnaest zlata karatisti Globusa osvojili su premoćno 1. mjesto u ukupnom poretku klubova, a brojnim zlatnim medaljama dodali su još i tri srebra i dvije bronce.

Na ovom tradicionalnom karate turniru za mlađe uzrasne kategorije natjecanje je otvorio Sveti Nikola koji je osigurao slatke darove za sve osvajače medalja pa se nadamo da će se oporaviti i obnoviti zalihe do Nikolinja.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojili su Petar Slukić, Filip Kovačić, Laura Strahija (2x), Ema Marčec (2x), Sven Strahija (2x), Nikola Topličanec, Lovro Farkaš, Ana Filipović (2x), Kristian Topličanec i Josip Slukić.
Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su Jan Kovačić i Emily Beti (2x) te treće mjesto i brončanu medalju Lana Kovač i Aida Trstenjak.

Natjecatelje su na turniru vodili Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudio je Tomislav Magdalenić.