BADMITNON

Odličan nastup kadeta na Prvenstvu Hrvatske u Zagrebu

Ivan Grubić je srebrni u muškom paru s Dinom Blažićem, bronačni pojedinačno i u miksu s Nikom Matovinom iz Koprivnice.

U subotu u dvorani Prirodoslovne škole Vladimir Prelog u Zagrebu u  organizaciji BK Medvedgrad 1998 Zagreb  održano je badmintonsko PH 2018.  za kadete u-15 na kojemu je nastupilo 29  kadetkinja i kadeta iz 8 klubova, a među njima i kadetska  ekipa Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i trenerice Emilije Talan. Voditelj natjecanja bio je Danijel Zadravec iz Čakovca, a vrhovna sutkinja Ivanka Pokorni iz Zagreba

U konkurenciji  kadeta naslov i zlatnu medalju osvojio je Filip Antunović (VG) pobijedivši u finalu Ivora Zekana (MZ ) 2:0. Brončane medalje osvojili su naš Ivan Grubić (MČ) i Roko Pipunić (PZ). Poredak ostalih naših igrača: Dino Blažić ¼, Matej Martinjak i Vito Peti 1/16.

U konkurenciji kadetkinja  naslov  je osvojila Dora Martinuš (MZ) pobijedivši u finalu Niku Matovinu (KC) 2:1. Brončane medalje osvojili su Jelena  Buchberger (VG) i Stella Balenović (MZ). Poredak naših igračica: Vanja Novak ¼ i Nela Novak 1/8.

U konkurenciji mješovitih parova  kadeta naslov prvaka i zlatnu medalju osvojio je par Vid Matanić / Stella Balenović (MZ) pobijedivši u finalu par Filip Antunović / Jelena Buchberger (VG) 2:0. Brončane medalje osvojili su naš Ivan Grubić i Nika Matovina iz Koprivnice i Ivor Zekan / Dora Martinuš (MZ ). Poredak ostalih naših parova: Dino Blažić / Vanja Novak ¼ i Vito Peti / Nela Novak 1/8.

U konkurenciji parova kadeta naslov prvaka i zlatnu medalju osvojio je par Filip Antunović / Ivan Mance (VG) pobijedivši u finalu naš par Ivan Grubić / Dino Blažić (MČ) 2:0 ( 21:17, 21:14) koji su tako osvojili srebrnu medalju. Brončane medalje osvojili su Roko Pipunić / Marko Janičić (PZ/DU) i Vid Matanić / Ivor Zekan (MZ). Poredak ostalih naših:  Matej Martinjak / Vito Peti  ¼ .
U konkurenciji parova kadetkinja naslov prvaka osvojile su Dora Martinuš / Stella Balenović (MZ) pobijedivši u finalu par Klaudija Kovačević / Lucija Mežnarić (Novska) 2:0. Brončane medalje osvojili su Dea Hasendorf / Nika Matovina (MZ/KC) i Nera Novosel /Lana Devčić ( MZ).Poredak naših: Vanja i Nela Novak  1/4.
Čestitke Ivanu Grubiću i Dini Blažiću na osvojenim medaljama i dobivanjem kategorizacije HOO kao daroviti sportaši Hrvatske kao i trenerima i upravi. Sljedeće nedjelje 18. studenoga u Dubrovniku se održava PH 2018.  za mlađe kadete i mlađe juniore gdje očekujemo nastavak osvajanja medalja na PH 2018.