KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA

Pobjede Dinama iz Domašinca i Rudara

U 4. nogometnoj ligi dvije pobjede međimurskih predstavnika. Gledatelji su dobro promrzli po prohladnom i vjetrovitom vremenu.

U Domašincu je Dinamo bio bolji od Jalžabeta 2:0 golovima u drugom dijelu. Prvi gol postignuo je Krznar iz kaznenog udarca u 57. minuti, a drugi Horvat u 62. minuti.

Domašinčani su bili uspješni domaćini

Rudar je slavio 2:1 kod Novog Marofa. Naša ekipa oba je gola postignula u prvom dijelu, a strijelci su bili Skoliber u 32. minuti i Zadravec u 42. minuti.

4. NL: subota Mladost Komet – Omladinac (NSR) 2:0, Polet (SMnM) – Bednja 0:1, Varteks – Pušćine 2:0, Podravina – Nedelišće 0:1, nedjelja Sloga (Č) – Međimurec 3:1, Dinamo (D) – Jalžabet 2:0, Novi Marof – Rudar 1:2, Dubravka-Zagorac – Nedeljanec 0:0.

1. ŽNL: Četiri gostujuće pobjede

BSK je poražen kod kuće od lidera Dinama (P) 1:2. Posljednje Jedinstvo (GM) ozgubilo je kod kuće od Podturna 0:2. U Štrigovi poraz Sloge od Mladosti (SM) 0:1 te još jedan domaći poraz spartaka od Graničara (K) također 0:1.

Lider Dinamo Palovec je slavio u Belici

Kraljevčan je s minimalnih 1:0 pobijedio Galeba, dok je u Jurovu Bratstvo bilo bolje od Slobode (S) 3:2.

1. ŽNL: subota Centrometal – Hodošan 3:1, Polet (P) – Trnava 7:0, nedjelja Jedinstvo (GM) – Podturen 0:2, BSK – Dinamo (P) 1:2, Sloga (Š) – Mladost (SM) 0:1, Spartak – Graničar (K) 0:1, Kraljevčan 38 – Galeb 1:0, Bratstvo (J) – Sloboda (S) 3:2.

2. ŽNL – skupina A: Četiri susreta bez pobjednika

Od osam nedjeljnih susreta čak četiri su završila neriješenim isodom. Golova nije bilo u susretima Mladost (I) – Drava (DM) 0:0 i Vidovčan – Jadran 0:0. U dva susreta po četiri gola, ali bez pobjednika u susretima Drava (K) – Draškovec 2:2 i Borac (DH) – Croatia 2:2.

U Donjem Hrašćanu bez pobjednika

Mladost (D) je poražena od Borca (T) 1:3 i to je jedina gostujuća pobjeda. Dubravčan je bio uvjerljiv protiv Radničko 4:0 kao i ČSK protiv Omladinca (DS) 4:0. Budućnost (P) je porazila Naprijed 3:2.

Mladost je u Dekanovcu poražena od Borca PMP

2. ŽNL – skupina A: nedjelja Mladost (D) – Borac PMP 1:3, Mladost (I) – Drava (DM) 0:0, Dubravčan – Radnički 4:0, ČSK – Omladinac (DS) 4:0, Vidovčan – Jadran 0:0, Budućnost (P) – Naprijed 3:2, Drava (K) – Draškovec 2:2, Borac (DH) – Croatia 2:2.

2. ŽNL – skupina B: U Brezju Hajduk i Mali Mihaljevec bez pobjednika

Susjedski derbi igran u Brezju između Hajduka i Malog Mihaljevca završio je bez pobjednika 1:1. Prvi dio s malo prigoda i bez golova 0:0. Početkom drugog dijela u 51. minuti gosti su poveli golom Kovačića nakon akcije po lijevoj strani i ubačaja prizemne lopte na drugu stativu. Hajdukovci su poravnali u 63. minuti golom Fegeša koji je loptu gurnuo u mrežu iz neposredne blizine. U fer i korektnom susretu realan rezultat.

U Brezju u susjedskom derbiju svakome po gol i bod

U Mačkovcu poraz posljednjeg Omladinca od Slobode (M) 0:5, a u ostalim susretima pobjede domaćina. Najuvjerljivija je bila Pobjeda protiv D. Koncovčaka 5:0. Vodeći Trnovec je pobijedio Jedinstvo (NSnD) 3:0 kao i Strahoninec protiv Mure 3:0. U Miklavcu minimalna pobjeda Budućnosti nad Venerom 1:0.

2. ŽNL – skupina B: subota Sokol – Bratstvo (SV) 1:1, Plavi – Hajduk (Š) 5:1, nedjelja Omladinac (M) – Sloboda (M) 0:5, Pobjeda – D. Koncovčak 5:0, Trnovec – Jedinstvo (NSD) 3:0, Budućnost (M) – Venera PMP 1:0, Hajduk (B) – Mali Mihaljevec 1:1, Strahoninec – Mura 3:0.

3. ŽNL: Samo Zasadbregu domaći bodovi

U četiri popodnevna susreta samo jedna domaća pobjeda i to lidera Zasadbrega nad Bratstvom (P) 3:2. To su ujedno i prva dva gola koja su primili Zasadbrežani. Zebanec je poražen od Dubrave 0:3.

Dva susreta završila su bez pobjednika. Torpedo i Međimurje-Čakovec odigrali su 1:1 te Dinamo (Ž) i Otok 3:3.

3. ŽNL: subota Vučetinec – Mladost (S) 1:0, nedjelja Graničar (N) – Parag 7:2, Dinamo (Ž) – Otok 3:3, Torpedo – Međimurje-Čakovec 1:1, Zasadbreg 77 – Bratstvo (P) 3:2, Zebanec 1986 – Dubrava 0:3.