KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA

VIDEO Međimurec siguran protiv Nedelišća, Dinamo (D) slavio u Nedeljancu

Međimurec je s dva gola Copića i jednim Štrukelja porazio Nedelišće.

U susjedskom derbiju 4. nogometne lige Međimurec je pred oko 400 gledatelja pobijedio Nedelišće 3:0 s dva gola Copića u 10. i 19. minuti i jednim Štrukelja u 38. minuti. Nedelišće je već u 5. minuti imali prečku. Domaćin koristi odmah prvu prigodu.

Dodana je lopta s desne na lijevu stranu, a Copić poluvisoku loptu volejem posprema u mrežu za 1:0. U 19. minuti je 2:0. Pintarić ispucava loptu, no ona pogađa Copića i odbija se ravno pred njega te on u punom trku posprema loptu u mrežu pored Kocijana za 2:0. U 38. minuti Copić osvaja loptu s lijeve strane i šalje ju na suprotnu stranu gdje nitko ne pazi na Štrukelja, a on sam izlazi pred gostujućeg vratara i prizemnom loptom povisuje rezultata na 3:0.

Početkom drugog dijela gosti traže kazneni udarac, ali glavni sudac se ne oglašava. U drugom dijelu Međimurec je gostima prepustio inicijativu i posjed lopte, ali gosti nisu bili baš opasni i susret je završio 3:0.

Za glavnog suca ovog susreta Darija Bubeka moramo još spomenuti subotnji susret kojeg je sudio Podturen – Centrometal 1:2 nakon kojeg je delegat zapisao: ‘Po završetku utakmice dolazi do incidenta gdje domaći navijači ulaze u teren za igru te napadaju suca utakmice.’

U Nedeljancu poraz domaćina od Dinama (D) 0:2, dok je Jalžabet bio bolji od Sloge (Č) 4:1. Pušćine i Novi Marof su odigrali 2:2.

4. NL skupina Čakovec – Varaždin: subota Rudar – Polet (SMnM) 1:1, Mladost Komet – Podravina 0:3, Omladinac (NSR) – Varteks 2:2. Nedjelja: Međimurec – Nedelišće 3:0, Pušćine – Novi Marof 2:2, Nedeljanec – Dinamo (D) 0:2, Jalžabet – Sloga (Č) 4:1, Bednja – Dubravka Zagorec 2:1.

1. ŽNL: Samo Kotoripčanima domaći bodovi

U četiri nedjeljna susreta samo jedna domaća pobjeda i to Graničar (K) je pobijedio Galeba 4:0. Bratstvo (J) je poraženo od Kraljevčana 0:5 i Mladost (SM) od Spartaka 1:3. Trnava i BSK su odigrali 1:1.

1. ŽNL: subota: Sloboda (S) – Jedinstvo (GM) 1:1, Podturen – Centrometal 1:2, Hodošan – Polet (P) 2:1, Dinamo (P) – Sloga (Š) 3:0, nedjelja Bratstvo (J) – Kraljevčan 38 0:5, Trnava – BSK 1:1, Mladost (SM) – Spartak 1:3, Graničar (K) – Galeb 4:0.

2. ŽNL skupina A: Četiri gostujuće pobjede

U derbi susretu Naprijed je poražen od Draškovca 2:3. Poluvrijeme je bilo 1:1. Borac (DH) je poražen od Drave (K) 0:3, Drava (DM) od Dubravčana 0:1 i Omladinac (DS) od Vidovčana 1:3.

Croatia je pobijedila Mladost (D) 5:2, Borac (T) je bio bolji od Mladosti (I) 2:1, Radnički od ČSK-a 1:0 i Jadran je porazio Budućnost (P) 4:2.

2. ŽNL skupina A: nedjelja Borac (DH) – Drava (K) 0:3, Croatia – Mladost (D) 5:2, Borac PMP – Mladost (I) 2:1, Drava (DM) – Dubravčan 0:1, Radnički – ČSK 1:0, Omladinac (DS) – Vidovčan 1:3, Jadran – Budućnost (P) 4:2, Naprijed – Draškovec-Geothermae 2:3.

2. ŽNL skupina B: Dvije četvorke

Sloboda (M) je poražena od Pobjede 0:4, a Jedinstvo (NSnD) je bilo bolje od Budućnosti (M) 4:0. Strahoninec je pobijedio Hajduk (B) 3:0, dok je Mura poražena od Sokola 1:2. Venera je poražena od Plavih 0:1.

2. ŽNL skupina B: subota Bratstvo (SV) – Omladinac (M) 5:0, Donji Koncovčak – Trnovec 2:3, Hajduk (Š) – Mali Mihaljevec 3:2, nedjelja Strahoninec – Hajduk (B) 3:0, Mura – Sokol 1:2, Sloboda (M) – Pobjeda 0:4, Jedinstvo (NSD) – Budućnost (M) 4:0, Venera  PMP – Plavi (Pek.) 0:1.

3. ŽNL: Zasadbreg i dalje bez primljenog gola

I nakon osam susreta Zasadbreg je čiste mreže, ovog su puta slavili u gostima kod Zebanca 1:0. Dubrava i Graničar (N) su odigrali 1:1. Parag je poražen od Dinama (Ž) 0:9.

Otok je pobijedio Torpedo 3:1, a istim je rezultatom Mladost (S) poražena od Bratstva (P) 1:3.

3. ŽNL: subota Napredak – Vučetinec 0:2, nedjelja Zebanec 1986 – Zasadbreg 77 0:1, Dubrava – Graničar (N) 1:1, Parag – Dinamo (Ž) 0:9, Otok – Torpedo 3:1, Mladost (S) – Bratstvo (P) 1:3. Međimurje-Čakovec je slobodna.