NOGOMETNA DRAMA

VIDEO Režićev gol u posljednjoj sekundi za tri boda Međimurja

U 1. kolu 2. HNL Međimurje je u noćnom susretu na stadionu Mladosti u Čakovcu pobijedilo Solin 1:0 golom Ivana Režića pri kraju sudačke nadoknade.

Noćni susret i drugoligaški debi Međimurja privukao je na stadion Mladosti u Čakovcu petstotinjak gledatelja, unatoč munjama i gromovima koji su parali nebo. Tvrda utakmica je odigrana kako se i očekivalo, a da dramaturški rasplet bude na vrhuncu jedini gol vidjeli smo u zadnjim sekundama utakmice.

Međimurje je dobro ušlo u susret protiv dugogodišnjeg drugoligaša Solina koji se orijentirao od početka susreta na obranu. U 16. minuti korner za Čakovčane. Nakon udarca vratar Solina Jelić odbija loptu i Škvorc ju šalje u mrežu, no podignuta je zastavica zbog zaleđa.

U 19. minuti puca Škvorc, igrač Solina mu je uklizio i lopta odlazi u korner. Gosti u 33. minuti imaju veliku prigodu koju je ‘zakuhao’ domaći vratar Nemec. Umjesto da loptu udari što dalje od gola ili u aut ide na nesigurno dodavanje koje gosti lako presijecaju i dolaze pred čakovečki gol, a srećom lopta se od stative odbila u gol – aut.

U drugom dijelu nastavlja se inicijativa Međimurja, gosti u glavnom u obrani. U 60. minuti dovar ubačaj, ali Munivrana loše reagira glavom. U 66. minuti pokušaj gostiju, lopta odlazi preko gola.

Od 68. minute gosti su s igračem manje, a isključen je Barišić. On je prema viđenju suca napravio prekršaj. Barišić nije dobio karton zbog prekršaja, već zbog reakcije dobiva drugi žuti karton i gosti ostaju s igračem manje. Režić je izveo slobodni udarac, no lopta se odbila od živog zida.

Međimurje i dalje prijeti, ali nema dovoljno opasnosti i prisebnosti u završnici. U 70. minuti s desne strane puca Pajić, dvojica Čakovčana uklizavaju prema lopti, ali obojica kasne i nitko da usmjeri loptu u mrežu. U 83. minuti udarac glavom Čakovčana preko gola, a minutu poslije prijeti i Solin, no bez učinka.

Ulazimo u sudačku nadoknadu od tri minute. U posljednjoj minuti korner za Međimurje. Tkalčić ubacuje, vratar Solina Jelić krivo procjenjuje let lopte i odlazi u prazno, a kapetan Međimurja Ivan Režić glavom šalje loptu u mrežu za 1:0 i veliko veselje i igrača i navijača Međimurja.

Kako su gosti krenuli s centra sudac je označio kraj susreta i Čakovčani su drugoligaški debi završili na dramatičan način pobjedom i prva tri boda koja će im puno značiti na ulasku u sezonu.

Ivan Režić: ‘Sretni smo, prvo kolo je najteže i najgore’

Nakon susreta strijelac pobjedonosnog gola Ivan Režić nam je rekao: ‘Prva utakmica je bila i bilo je jako teško. Mi smo najsretniji ljudi što smo ovako pobijedili u današnjoj utakmici, bilo nam je jako, jako teško. Srećom postignuli smo taj gol i najsretniji smo što smo pobijedili. Ne samo zbog tog gola, prvo kolo je najteže i najgore i zato je najbitnije što smo pobijedili’.

Matija Kristić: ‘Čekali smo svoju priliku, gol u 93. minuti je fantastičan osjećaj’

Trener Međimurja Matija Kristić nam je nakon susreta rekao: ‘Utakmica jako teška, jako čvrsta protiv pokretljivog suparnika u dva bloka i imali smo dosta problema stvarati šanse. Poništen nam je jedan gol, ali nagrađeni su naše htijenje, upornost i odlučnost. Nagrađeni smo u zadnjoj sekundi i jako smo sretni zbog toga. Jako je teško igrati proitv ekipe koja se brani organizirano i oni su čekali svoju šansu iz kontranapada. Imali su par dobrih izlazaka, srećom mi smo pravodobno reagirali. Čekali smo svoju priliku, znali smo da će doći. Gol u 93. minuti je fantastičan osjećaj.’

Imali ste više od 20 minuta igrača više: ‘Mi smo morali preuzeti rizik, a oni su iskusni drugoligaški igrači. Bilo je par grešaka gdje smo izgubili lopte i bilo je opasno. Pravodobno smo otklanjali opasnosti i super je što smo zabili gol.’

Čovjek odluke je bio Režić: ‘Njega treba posebno istaknuti jer je postignuo taj gol, ali treba pohvaliti i Tkalčića koj je uputio centaršut iz udžbenika i pogodio Režića u trepavicu. Ne bih samo njih dvojicu istaknuo, treba pohvaliti cijelu ekipu koja je od prve do posljednje sekunde dala sve od sebe. Ostvarili smo što smo željeli, a to je pobjeda na startu prvenstva.’

Termin petkom se čini dobar potez jer je susret pogledalo petstotinjak gledatelja: ‘Siguran sam da bi bilo još više gledatelja da nije bila najava oluje i prognoza kakva je bila. Nadam se da su gledatelji zadovoljni igrom i pobjedom i pozivam ih idući petak na domaći susret s Hrvatskim dragovoljcem da dođu u što većem broju’

Čeka vas naporan tjedan, u srijedu pretkolo Kupa sa Savom Strmec, već u petak 2. kolo 2. HNL s Hrvatskim dragovoljcem: ‘Imamo 20 igrača koji u svakom trenutku mogu uskočiti i konkurirati za sastav. Mi ćemo se prilagoditi susretima i oni koji manje igraju dobit će prigodu u srijedu da izbjegnemo da glavni igrači imaju tri utakmice u sedam dana. Ipak je početak sezone. Nemamo nikakva saznanja o snazi Save, probat ćemo utakmicu riješiti što prije pa da malo pustimo nogu s gasa.’