NOGOMET

Sloga (Č) slavila u Novom Marofu, Pušćine poraženo kod kuće

Odigrano je kompletno prvo kolo u nogometnim ligama.

Sloga Čakovec je došla do gostujuće pobjede 2:0 u Novom Marofu jednim golom u svakom poluvremenu. U prvom dijelu strijelac je bio Friščić, a u drugom Baksa.

U Pušćinama poraz domaćina od Nedeljanca 2:3. Pušćine je dobilo prvo poluvrijeme 2:1, no u drugom dijelu preokret i tri gostujuća gola za tri boda.

4. NL Čakovec – Varaždin: subota Polet (SMnM) – Dinamo (D) 6:0, Varteks – Nedelišće 1:1, Mladost Komet – Međimurec 2:1, Omladinac (NSR) – Jalžabet 1:2, Rudar – Bednja 0:1, nedjelja Novi Marof – Sloga (Č) 0:2, Pušćine – Nedeljanec 2:3.

1. ŽNL: Šestica Kotoripčana u Jurovcu

U Belici je BSK bio bolji od Kraljevčana 38 rezultatom 4:1. Poluvrijeme je bilo 3:0.

U Gornjem Mihaljevcu bez golova gdje su Jedinstvo i Galeb odigrali 0:0. U Jurovcu poraz Bratstva od Graničara iz Kotoribe 2:6. Poluvrijeme je bilo 2:3.

Prvo je kolo kako se susreti prate u sustavu Comet i neki su susreti ažurno praćeni, dok kod nekih niti nakon dvadesetak minuta nije bilo nikakvog zapisa.

1. ŽNL: subota Polet (P) – Sloga (Š) 3:1, Centrometal – Spartak 4:0, Sloboda (S) – Mladost (SM) 0:0, Podturen – Dinamo (P) 3:2, Hodošan – Trnava 3:1, nedjelja BSK – Kraljevčan 38 4:1, Jedinstvo (GM) – Galeb 0:0, Bratstvo (J) – Graničar (K) 2:6.

2. ŽNL skupina A: Gostujuće četvorke Draškovca i Naprijeda

U Čehovcu je ČSK bio bolji od Drave (K) 2:1. Poluvrijeme je bilo 2:0. S jednim golom u svakom poluvremenu Dubravčan je bio bolji od Vidovčana 2:0.

Mladost (I) je porazila Budućnost (P) 3:0 s jednim golom u prvom dijelu i dva u nastavku. Mladost (D) je poražena od Draškovca 1:4. Poluvrijeme je bilo 0:3. Borac (DH) je poražen od Naprijeda 0:4 s jednim golom u prvom dijelu i još tri u nastavku.
Croatia i Jadra su završili 1:1 s golom gostiju u prvom dijelu i domaćina u drugom. Borac (T) je poražen od Omladinca (DS) 1:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Drava (DM) je porazila Radničkog 3:0.

2. ŽNL skupina A: nedjelja ČSK – Drava (K) 2:1, Dubravčan – Vidovčan 2:0, Mladost (I) – Budućnost (P) 3:0, Mladost (D) – Draškovec 1:4, Borac (DH) – Naprijed 0:4, Croatia – Jadran 1:1, Borac PMP – Omladinac (DS) 1:2,  Drava (DM) – Radnički 3:0.

2. ŽNL skupina B: Devetka Strahoninca i osmica Sokola

Sokol je pobijedio Mali Mihaljevec sa 7:0 s jednim golom u prvom dijelu i čak šest u nastavku. Trnovec je golom u drugom dijelu pobijedio Hajduk (B) 1:0. Pobjeda je poražena od Budućnosti (M) 0:1 golom u drugom poluvremenu.

Omladinac (M) je stradao kod kuće od Plavih s čak 0:8, a već je poluvrijeme bilo 0:5. Strahoninec je pobijedio Hajduk (Š) 9:0 s četiri gola u prvom poluvremenu i pet u drugom. Mura je poražena od Venere 1:2. Poluvrijeme je bilo 1:1. Sloboda (M) je bila bolja od Donjeg Koncovčaka 3:1. Poluvrijeme je bilo 1:0.

2. ŽNL skupina B: subota Bratstvo (SV) – Jedinstvo (NSD) 3:3, nedjelja Sokol – Mali Mihaljevec 7:0, Trnovec – Hajduk (B) 1:0, Pobjeda – Budućnost (M) 0:1, Omladinac (M) – Plavi 0:8, Strahoninec – Hajduk (Š) 9:0, Mura – Venera PMP 1:2, Sloboda (M) – Donji Koncovčak 3:1.

3. ŽNL: Osmica Međimurje – Čakovca

Torpedo i Vučetinec su odigrali bez golova 0:0. Pobjednika nije bilo ni u susretu Zebanec 1986 – Napredak koji je završio 1:1. Dinamo (Ž) je pobijedio Bratstvo (P) 5:2.

Graničar (N) je bio bolji od Mladosti (S) 4:1. Dubrava je poražena od Međimurje – Čakovca 0:8. Parag je izgubio od Otoka 1:4.

3. ŽNL: nedjelja Torpedo – Vučetinec 0:0, Dinamo (Ž) – Bratstvo (P) 5:2, Graničar (N) – Mladost (S) 4:1, Zebanec 1986 – Napredak 1:1, Dubrava – Međimurje-Čakovec 0:8, Parag – Otok 1:4. Zasadbreg 77 je bio slobodan.