JUBILARNI deseti turnir okupio badmintonaše iz pet država

U subotu u dvorani II. OŠ Čakovec u organizaciji Badmintonskog kluba Međimurje Čakovec podgeneralnim pokroviteljstvom Grada Čakovca i generalnog sponzora Croatia osiguranja Zagreb održan je tradicionalni i jubilarni 10. Međunarodni badmintonski turnir ‘ČAKOVEC CROATIA OSIGURANJE YOUTH INTERNATIONAL 2018.’ za limače u-11, mlađe kadete u-13, kadete u-15 i juniore u-19 u konkurenciji pojedinaca i parova.

Na turniru je sudjelovalo rekordni broj igrača, 101 mladi igrač i igračica iz pet država te 18 klubova i to iz deet klubova Hrvatske (Međimurje, Koprivnica, UBK Bjelovar, Zagreb, V. Gorica, Novska, Split, Medvedgrad, Zagreb i Purger Zagreb), tri kluba iz Slovenije (Mladost Lendava, Karizma Ravne na Koroškem, Kungota Zg Kungota), pet klubova iz Mađarske (OSC Budapest, Segesd, Ujpest Badminton Club, Erdi Vse i Seregelyesi Pelikan DSE), iz Austrije ASKO Kelag Karnten i iz Slovačke KBC Košice, a među njima ekipa limača, mlađih kadeta, kadeta i juniora Badmintonskog kluba Međimurje pod vodstvom trenera Tomislava Grubića i Filipa Vadlje.

Direktor turnira bio je tajnik kluba Tomislav Grubić, a voditelj Filip Mikolaj. Turnir je svečano otvorio dogradonačelnik Grada Čakovca Zoran Vidović.

Ekipe Međimurja s dogradonačelnikom Zoranom Vidovićem

U konkurenciji limača u-11 pobjednik turnira postao je Mađar Vince Boros (Ujpest BC) pobijedivši u finalu našeg Vitu Petija (Međimurje) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su Shangzu Zhan (AUT-ASKO) i Erik Hajdu (SVK-KBS). Poredak ostalih naših igrača: 5/8 Matija Đeri, 9/12 Vito Blažić i Noa Šipoš, 13/16 Sebastian Sedlar, Krešo Lapat i Juraj Majnarić i 17/19 Rafael Šimunić i Roko Sternad.

U konkurenciji limačica u-11 pobjednica je postala Hrvatica Ana Pranić (ZM) pobijedivši u finalu Austrijanku Mirandu Zhang (ASKO) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su naša Vanja Novak (MČ) i Sara Szajki (HUN-OSCB). Poredak naših: 5/8 Klara Hajdarović, 9/12 Nela Novak i 13/16 Lucija Novak i Keti Tropša.

U konkurenciji parova limača u-11 pobjednici su postali mađarsko-slovački par Vince Boros / Erik Hajdu (UJPEST/KBC) pobijedivši u finalu hrvatski par Vito Peti / Lovro Matovina ( MČ / KC ) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su Kristijan Puljić / Shangzu Zhan ( HR-SPLIT, AUT-ASKO) i Lukas Reiter / Ziao Zhou (AUT-ASKO). Poredak ostalih naših: 5/8 R. Šimunić / R. Sternad, Vito Blažić / Matija Đeri, Juraj Majnarić / Sebastina Sedlar i 9/16 Noa Šipoš / Krešo Lapat.

U konkurenciji parova limačica u-11 pobjednice su postale Hrvatice Ana Pranić / Kora Špehar (ZM) pobijedivši u finalu austrijski par Naomi Zedrosser / Miranda Zhang (AUT-ASKO) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojli su naš par Vanja Novak / Nela Novak (MČ ) i Tia Horvat / Sara Szajki ( SLO-ML, AUT-ASKO). Poredak ostalih naših: 5/8 Keti Tropša / Lucija Horvat, Klara Hajdarović / Elina Wute (AUT-ASKO ) i Anabela Bel / Lara Bel.

U konkurenciji mlađih kadeta u-13 pobjednik turnira postao je Hrvat Ivano Kukla (Novska) pobijedivši u finalu Austrijanca Emanuela Kraigera (ASKO) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su: Jakub Kiralj (SLO-ML) i Roko Pipunić (HR-PZ). Poredak naših igrača: 5/8 Josip Đeri i 13/15 Matej Martinjak.

U konkurenciji mlađih kadetkinja u-13 pobjednica turnira postala je Mađarica Katica Torba (HUN-OSCB) pobijedivši u finalu Annu Szajki (HUN-OSCB) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Bela Oder (SLO – Karizma) i Anna Reiter (AUT-ASKO). Poredak naših igračica: 9/12 Lucija Kacun i Iva Bratuša, 13/16 Jana Turk i Karla Novak.

U konkurenciji parova mlađih kadeta pobjednici su postali Hrvati Roko Pipunić / Ivano Kukla (PZ-Novska) pobijedivši u finalu hrvatski par Fran Čanić / Bojan Radičević (UBK) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojili su naš par Matej Martinjak / Josip Đeri (MČ) i Žiga Doler / Jakob Kiralj (SLO-ML).

U konkurenciji parova mlađih kadetkinja pobjednice su postale Mađarice Anna Szajki / Katica Torba (OSCB) pobijedivši u finalu slovenski par Zala Lesjak / Nina Razgoršek (Karizma) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su naš par Lucija Kacun / Iva Bratuša (MČ) i Anna Reiter / Natascha Zedrosser (ASKO). Poredak naših parova: 5/8 Jana Turk / Karla Novak.

U konkurenciji kadeta u-15 pobjedu je ostvario Mađar Ouyang Wang (OSCB) pobijedivši u finalu našeg Luku Črepa (MČ) 2:0 (21:19, 21:19). Treća mjesta i brončane medalje osvojili su naš Ivan Grubić (MČ) i Haolei Zhang (AUT-ASKO). Poredak ostalih naših: 5/8 Dino Blažić i 7/8 Lovro Kovačić.

U konkurenciji kadetkinja u-15 pobjedu je ostvarila Hrvatica Sunčica Sertić (VG) pobijedivši u finalu Hrvaticu Ivu Sulić (MZ) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Nika Matovina (HR-KC) i Stela Balenović (HR-MZ).

Zlatni kadetski par Luka Črep i Ivan Grubić

U konkurenciji parova kadeta u-15 pobjednici su postali naš par Luka Črep / Ivan Grubić (MČ) pobijedivši u finalu mađarski par Tamas Kollar / Ouyang Wang (OSCB) 2:1 (21:18, 11:21, 22:20). Treća mjesta i brončane medalju osvojili su hrvatski par naš Dino Blažić / Roko Pipunić (MČ, PZ ) i Emanuel Kraiger / Haolei Zhang (AUT-ASKO).

U konkurenciji parova kadetkinja u15 pobjednice su postale hrvatsko – mađarski par Sunčica Sertić / Nikol Soltesz (VG, DSE) pobijedivši u finalu hrvatski par Anju i Niku Matovinu (KC) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su Stela Balenović / Iva Sulić (HR-MZ) i Nora Nguyen / Petra Repei (HUN-OSCB).

Zlatni junior Luka Grubić i srebrni Borna Vadlja

U konkurenciji juniora U19 prvi pobjednik postao je naš Luka Grubić (MČ) pobijedivši u finalu klupskog suigrača Bornu Vadlju (MČ) 2:1 (21:17, 20:22, 21:15). Treća mjesta i brončane medalje osvojili su Tamas Kollar i Kristof Sedro (HUN-OSCB). Poredak ostalih naših: 5/6 Filip Knežević, 9/19 Marin Filo.

U konkurenciji juniorki u19 prva pobjednica postala je Austrijanka Denise Hofer (ASKO) pobijedivši u finalu suigračicu Alinu Kopetzky (ASKO) 2:0. Treća mjesta i brončane medalje osvojile su naša Karmela Vadlja (MČ) i Evelin Ladiszlai (HUN –SEGESD).

Zlatni juniorski par Luka i Borna te brončani Filip

U konkurenciji parova juniora u19 prvi pobjednici postali naš par Luka Grubić / Borna Vadlja (MČ) pobijedivši u finalu par Roko i Fran Pipunić (HR-PZ) 2:0 (21:10, 21:17). Brončane medalje osvojili su naš Filip Knežević / Allen Edwin Fan (HR-MČ/ HUN-DSE) i Levente Kovacs / Tihanyi Barnabas (HUN-OSCB). Poredak ostalih naših: 5/8 Luka Črep / Marin Filo.

U konkurenciji parova juniorki U19 prve pobjednice postale su austrijski par Denise Hofer / Alina Kopetzky (ASKO) pobijedivši u finalu hrvatski par našu Karmelu Vadlju i Sunčicu Sertić (MČ-VG). Brončanu medalju osvojile su Evelin Ladiszlai / Mihaela Mesarov (HUN-SEGESD, HR-UBK).

Prvo tri plasiranim u svim konkurencijama podjeljene su medalje i pokloni sponzora. Medalje je uručio tajnik kluba i direktor turnira Tomislav Grubić. Sljedeće godine nastavit će tradiciju održavanja 11. Međunarodnog turnira ČCOYI 2019.

Klupski osvajači medalja

Klub zahvaljuje sponzorima i donatorima na pomoći u uspješnoj organizaciji 10. Međunarodnog turnira ČCOYI 2018: generalni pokrovitelj Grad Čakovec, generalni sponsor Croatia osiguranje Zagreb, zlatni sponzori Grubić zastupanje u osiguranju Čakovec, METTS Čakovec, Vizija Nedelišće, MCS Strahoninec, Perutnina Ptuj Pipo Čakovec, Konplast Pušćine, Međimurske vode Čakovec, List Međimurje Čakovec, Eko Međimurje Šenkovec i Bioinstitut Čakovec, srebrni sponzori PPM Čakovec, GO Studio P Nedelišće, Strojobravarski obrt Kolar Strahoninec i Senko Štefanec te brončani sponzori Žvorc graditeljstvo Čakovec, Vodoinstalateri Balog Strahoninec, Sitotisak Pomor Čakovec, Pizzeria Šut Nedelišće i Rampel Šenkovec. Pokrovitelji II. OŠ Čakovec, ŽŠU Grada Čakovca i ZŠUISMŽ.