Vijesti / Sport
Sport
STOLNI TENIS Uspio 1. Putjane kup – Otvoreno međunarodno prvenstvo Čakovca

STOLNI TENIS Uspio 1. Putjane kup – Otvoreno međunarodno prvenstvo Čakovca

Agilni članovi Stolnoteniskoga kluba Putjane u subotu su u dvorani 2. Osnovne škole u Čakovcu organizirali 1. Putjane kup – Otvoreno međunarodno prvenstvo Čakovca za kadetske i juniorske kategorije. Već sam naziv, 1. Putjane kup, pretpostavlja da bi se turnir ubuduće trebao biti tradicionalan, a po odazivu 57 igrača i igračica na njegovo prvo izdanje, od kojih je njih 20 igralo u 2 kategorije, on je po svemu uspio pa ne sumnjamo u njegovu budućnost.

Natjecanje se odvijalo u 8 kategorija u muškoj i ženskoj konkurenciji, a igrači i igračice iz Murske Sobote iz susjedne Slovenije su mu dali i međunarodni značaj. Uz njih, osim članova međimurskih klubova, igrali su i mladi iz varaždinskoga RR Starra i Jastrebarskog, a moramo spomenuti da su se po prvi puta, i to uspješno, na jednom natjecanju pojavili i najmlađi iz ambicioznoga STK Zasadbrega, a nakon duljeg vremena i STK Lopatinca gdje odnedavno ozbiljno rade s početnicima.  

S 8 osvojenih pokala najuspješniji su bili članovi kluba organizatora, STK Putjana, 7 su osvojili igrači i igračice Mihovljana, 5 Sobote, po 3 Kos-Kotoribe i RR Starra te po 2 Jaske iz Jastrebarskoga i MSTC Čakovca. Pojedinačno je s 2 prva mjesta, među kadetkinjama i juniorkama, najuspješnija bila Bruna Borovec iz RR Starra, inače najbolja mlađa kadetkinja Hrvatske, a po 1 pobjednički pokal kućama su odnijeli članovi Mihovljana Denis Toplek u kategoriji mlađih kadeta i Noa Vresk među kadetima, Victoria Pustaj iz Jaske među najmlađim kadetkinjama, Stjepan Škoda iz MSTC Čakovca u kategoriji juniora te članovi Putjana Ivor Colev među najmlađim kadetima i Marta Novak među mlađim kadetkinjama.



Turnir je svečano otvorio dogradonačelnik Čakovca Mario Medved, pokale najboljima podijelio predsjednik Međimurskoga stolnoteniskog saveza Dražen Korent, a uspješno su ga vodili Željka Podgorelec-Sirc, Boran Balić i Lovro Balić.

REZULTATI ZAVRŠNICE

Najmlađi kadeti (13)
- Četvrtfinale: Ivor Colev (Putjane) – Petar Lukša (Kos-Kotoriba) 3:0, Marko Knez (Kos-K) - Teo Kolar (Šenkovec) 3:0, Matija Volf (Put) – Matteo Demario Časni (Mihovljan 3:1, Dorian Pišpek (Kos-K) – Ivan Sokač (MSTC Čakovec) 3:0; polufinale: Colev – Knez 3:0, Volf – Pišpek 3:1; finale: Ivor Colev – Matija Volf 3:0



Najmlađe kadetkinje (11)
- Četdvrtfinale: Rebeka Varga (Šen) – Nina Friščić (Kos-K) 3:0, Antonija Matoša (Zasadbreg) – Hana Jurinec (Šen) 3:2; polufinale: Franka Mesarić (Put) – Varga 3:0, Victoria Pustaj (Jaska) – Matoša 3:0; finale: Victoria Pustaj – Franka Mesarić 3:1



Mlađi kadeti (13)
- Četvrtfinale: Denis Toplek (Mih) – Roko Lesinger (MSTC Čakovec) 3:0, Ivan Puklavec (RR Starr) – Matija Volf (Put) 3:0, Dinbo Sović (Kos-K) – Luka Šantavec (Sobota) 3:0, Ivor Colev (Put) – Timi Gider (Sobota) 3:2; polufinale: Toplek – Puklavec 3:0, Sović – Colev 3:2; finale: Denis Toplek – Dino Sović 3:0



Mlađe kadetkinje (8)
- Polufinale: Marta Novak (Put) – Franka Mesarić (Put) 3:0, Eva Horvat (Sobota) – Victoria Pustaj (Jaska) 3:0; finale: Marta Novak – Eva Horvat 3:0



Kadeti (8)
- Polufinale: Noa Vresk (Mih) – Antonio Bodalec (Mih) 3:0, Denis Toplek (Mih) – Luka Šantavec (Sobota) 3:0; finale: Noa Vresk – Denis Toplek 3:0



Kadetkinje (8)
- Polufinale: Bruna Borovec (RR Starr) – Marta Novak (Put) 3:0, Anamarija Horvat (Sobota) – Eva Horvat (Sobota) 3:0; finale: Bruna Borovec – Anamarija Horvat 3:1



Juniori (11)
- Četvrtfinale: Dominik Toplek (Mih) – Filip Vinković (Mih) 3:1, Noa Vresk (Mih) – Lovro Varga (Mih) 3:0; polufinale: Stjepan Škoda (MSTC Čakovec) – Toplek 3:0, Filip Godina (MSTC Čakovec) – Vresk 3:1; finale: Stjepan Škoda – Filip Godina 3:0



Juniorke (5)
1. Bruna Borovec (RR Starr) 4/0, 2. Anamarija Horvat (Sobota) 3/1, 3. Hana Zadravec (Mih) 2/2, 4. Ana Novak (Put) 1/3, Eva Hauko (Sobota) 0/4

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita
Pročitajte i ovo
Najgledanija galerija
Izdvojeno
Vezani članci

Reci što misliš!