KARATISTI Globusa četvrtu godinu zaredom osvojili Viroviticu Open

U subotu je u Virovitici održan 15. po redu međunarodni karate turnir Virovitica Open 2017. Na izuzetno jakom turniru je nastupilo 706 natjecatelja iz 81 kluba i 8 država (Italija, Njemačka, Mađarska, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Slovenija, Srbija, Hrvatska).

Karatisti Globusa iz Čakovca osvojili su 7 zlatnih, 9 srebrnih, te 4 brončane medalje. Time su osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku klubova kao i vrijednu nagradu za najbolji klub – laptop HP. Drugo mjesto osvojio je klub domaćin (KK Virovitica) koji nije bio u konkurenciji za nagrade, a ostale nagrade su osvojili KK Đurđevac, KK S.K.Termal Daruvar te KK Samobor.

Bilo je ovo četvrtu godinu zaredom kako su karatisti Globusa osvojili prvu nagradu u Virovitici. Pošto je prošle godine glavna nagrada bila LCD TV, a ove godine laptop Globusovci su u kombinaciji dobili odličan set koji će koristiti kao moderni klupski karate semafor.