Vijesti / Sport
Sport
KARATISTI GLOBUSA najuspješniji klub na Cro Cupu

KARATISTI GLOBUSA najuspješniji klub na Cro Cupu

999927181 Fotogalerija

U subotu u Nedelišću u Sportskoj dvorani Aton, održan je 12. po redu karate turnir CRO CUP na kojemu je nastupilo 404 natjecatelja iz 48 klubova i 4 države (Mađarska, Slovenija, BiH, Hrvatska). Natjecanje je organizirao Savez borilačkih športova Međimurske županije u suradnji s najboljim međimurskim karate klubovima KK Mala Subotica, KK Međimurje i KK Globus.


Karatisti Globusa iz Čakovca ostvarili su odličan uspjeh u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji sa osvojenih 20 medalja, od čega 10 zlatnih, 6 srebrnih i 4 brončane.  S postignutim rezultatima Karate klub Globus osvojio je i 1. mjesto u ukupnom poretku klubova.


Pošto je KK Globus bio suorganizator natjecanja, pehar za najbolji klub karatisti Globusa prepustili su odličnoj drugoplasiranoj ekipi Kastava iz Rijeke.


Karatisti Globusa nastupili su u ekipnoj konkurenciji za selekciju Međimurja koja je također ostvarila odlične rezultate. Za selekciju Međimurja nastupili su: Sven Strahija i Luka Sokač (M.Subotica), Nikola Topličanec (Globus) – 1. mjesto učenici borbe ekipno, Dominik Murković (Međimurje), Teo Kečkeš i Josip Slukić (Globus) – 1. mjesto ml. kadeti borbe ekipno, Alen Zagorec i Luka Salihović (Međimurje), Timo Vlahek i Nino Blagus (M.Subotica) – 2. mjesto ml. kadeti borbe ekipno, Ema Marčec i Lana Blagus (M. Subotica), Emily Beti i Tea Lena Špoljarić (Globus) – 2. mjesto učenice borbe ekipno, Ana Filipović i Sara Novak (M. Subotica), Nika Žerjav (Globus) – 2. mjesto ml. kadetkinje ekipno.


Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Globus Kata Team 2 ml. učenici (Pablo Koren, Sven Kraus, Petar Slukić) – ml. učenici kate ekipno, Tea Lena-Špoljarić – ml. kadetkinje kate B, Petar Slukić – cicibani +26kg, Jan Kovačić – ml.učenici -34kg, Nikola Topličanec – učenici -34kg, Dora Mišak – ml. kadetkinje kate C, Kristian Topličanec – ml. kadeti -45kg, Josip Slukić – ml. kadeti -52kg, Elena Kečkeš – kadetkinje -54kg i juniorke -53kg.


2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Dora Mišak – učenice, Ivano Mišak – cicibani +26kg, Petar Slukić – ml. učenici -34kg, Emili Beti – učenice -40kg, Lovro Farkaš – ml. kadeti -48kg, Nika Žerjav – ml. kadetkinje -40kg.


3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Globus Kata Team ml. učenici (Mihael Horvat, Ivano Mišak, Luka Novak) – ml. učenici kate ekipno, Sven Kraus – ml. učenici -28kg, Pablo Koren - ml. učenici -28kg, Tea Lena-Špoljarić – učenice -44kg.


Natjecatelje su vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić.

Sadržaj se nastavlja...

Upravo se čita
Pročitajte i ovo
Najgledanija galerija
Izdvojeno

Reci što misliš!