KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Sve pobjede naših u 4. HNL, sedmica Međimurca

U 4. HNL skupina Čakovec – Varaždin u nedjelju smo imali četiri međimursko – varaždinska ogleda sa stopostotnim učinkom naših ekipa. Međimurec je demolirao Plitvicu Gojanec 7:0. Poluvrijeme je bilo 3:0. Kod domaćina po dva gol postignuli su Treska, Hrustek i Yokoyama te jedan gol Kregara.

Dinamo Domašinec je bio uspješan kod kuće protiv Novog Marofa 2:0 s oba pogotka u drugom dijelu. Marković je u 75. minuti doveo Domašinčane u vodstvo, a na 2:0 podiže Krznar u 81. minuti. Za drugi gol gosti su tražili zaleđe.

Dva gola Domašinčana u šest minuta za tri boda

S dva gola Ribića u drugom poluvremenu u 69. i 90. minuti Pušćine je pobijedilo Bednju 2:0.

Uspješan je bio i Polet (SMnM) kao gost u Nedeljancu gdje je slavio 4:2. U prvom dijelu strijelac za našu ekipu je bio Medved odmah u 1. minuti i tako je završilo poluvrijeme, a u nastavku još dva njegova gola u 67. i 76. minuti te gol Evalda u 73. minuti.

4. HNL: subota Nedelišće – Sloga (Č) 2:0, Mladost Komet – Rudar 0:1, Podravina – Sloboda (S) 1:0, nedjelja Pušćine – Bednja, Dinamo (D) – Novi Marof 2:0, Međimurec – Plitvica 7:0 i Nedeljanec – Polet (SMnM) 2:4, Jalžabet – Zelengaj 1:0.

1. ŽNL: Raspucani Jedinstvo (GM) i Podturen

U Gornjem Mihaljevcu Jedinstvo je pobijedilo Hodošan 7:1. Podturen je bio uspješan protiv Trnave 6:1. Poluvrijeme je bilo 3:0. BSK i Graničar (K) odigrali su bez pobjednika 1:1.

U Belici podjela bodova

Mladost (SM) je bila bolja od Poleta (P) 3:1. Na odmor se otišlo rezultatom 1:1, a s dva gola u nastavku domaćini dolaze do sva tri boda. Naprijed i Galeb odigrali su bez pobjednika 1:1. Spartak je poražen kod kuće od Sloge (Š) 0:3.

Tri gola za tri boda Mladosti iz Svete Marije

Sa 7 bodova prvoligašku karavanu predvode Jedinstvo (GM), BSK, Graničar (K), Mladost (SM) i Centrometal.

1. ŽNL: subota Omladinac (NSR) – Dinamo (P) 2:1, Centrometal – Sokol 3:1, nedjelja BSK – Graničar (K) 1:1, Jedinstvo (GM) – Hodošan 7:1, Mladost (SM) – Polet (P) 3:1, Naprijed – Galeb 1:1, Spartak – Sloga (Š) 0:3, Podturen – Trnava 6:1.

2. ŽNL – skupina A: Četiri gostujuće pobjede

Omladinac (DS) je poražen od Croatije 1:2. Mladost (I) je teško stradala kod kuće od Dubravčana 0:6, a kratkih rukava je ostala i Mladost (D) koja je poražena od Jedinstva (NSnD) 0:2. I Drava (K) je bodove prepustila gostu, Radnički je slavio 2:3.

Borac je u Turčišću postignuo tri gola i uzeo tri boda

Vidovčan je i dalje stopostotan domaćom pobjedom nad Budućnosti (M) 2:1. Borac je u Turčišću bio siguran protiv Budućnosti (P) 3:0. Najefikasniji domaćin je bio ČSK koji je porazio Jadrana 4:1.

Na vrhu poretka Vidovčan i Croatia imaju maksimalnih 9 bodova.

2. ŽNL – skupina A: subota Kraljevčan 38 – Dubrava 4:0, nedjelja Omladinac (DS) – Croatia 1:2, Mladost (I) – Dubravčan 0:6, Vidovčan – Budućnost (M) 2:1, Mladost (D) – Jedinstvo (NSD) 0:2, Drava (K) – Radnički 2:3, Borac PMP – Budućnost (P) 3:0, ČSK – Jadran 4:1.

2. ŽNL – skupina B: U srazu dva Hajduka Štrukovčani kući pjevajući

Venera i Pobjeda odigrali su bez pobjednika 1:1, a neriješeno su završili i Plavi (Pek.) i Strahoninec 3:3. U Brezju potop domaćeg Hajduka od imenjaka iz Štrukovca 0:3.

Omladinac (M) je bio bolji od Mure 4:2. Najuvjerljiviji domaćin bio je Trnovec koji je slavio protiv Donjeg Koncovčaka 4:0. Sloboda (M) je pobijedila Mali Mihaljevec 3:2.

Sloboda (M) je lider sa svih 9 bodova, slijedi Bratstvo (SV) sa 7 bodova.

2. ŽNL – skupina B: subota Bratstvo (SV) – Zasadbreg 77 2:1, Šenkovec – Bratstvo (J) 2:1, nedjelja Venera PMP – Pobjeda 1:1, Plavi (Pek.) – Strahoninec 3:3, Omladinac (M) – Mura 4:2, Trnovec – Donji Koncovčak 4:0, Hajduk (B) – Hajduk Vindija (Š) 0:3, Sloboda (M) – Mali Mihaljevec 3:2.

3. ŽNL: Prva pobjeda NŠ Međimurje – Čakovec

U 3. ŽNL neuobičajena i nesvakidašnja situacija: utakmica najnižeg ranga igrala se na prvoligaškom stadionu na glavnom terenu! Mlade snage NŠ Međimurje – Čakovec koje su ove godine krenule u seniorski rang igranja nogometa ostvarile su prvu pobjedu slavivši protiv Napretka 3:0.

Pobjeda mladih snaga NŠ Međimurje – Čakovec

Dinamo (Ž) je poražen od Otoka 0:1, a kao domaćin nije se dobro provelo ni Bratstvo (P) koje je poraženo od Draškovca 1:4. Mladost (S) je razočarala kod kuće odigravši s Paragom 2:2.

Borac (DH) je s minimalnih 1:0 ispratio Vučetinec. Teška, ali zaslužena pobjeda NK Drave iz Donjeg Mihaljevca u gostima protiv Torpeda 1:2 golovima Vedrana Kranjeca u prvom poluvremenu i Matea Orehovca u drugom poluvremenu.

Drava Donji Mihaljevec je slavila u Križovcu

Draškovec i Borac (DH) su lider s maksimalnih 9 bodova.

3. ŽNL: nedjelja Dinamo (Ž) – Otok 0:1, Bratstvo (P) – Draškovec-Geothermae 1:4, Mladost (S) – Parag 2:2, Borac (DH) – Vučetinec 1:0, Torpedo – Drava (DM) 1:2 i NŠ Međimurje Čakovec – Napredak 3:0.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?