KARATISTI GLOBUSA osvojili Kup Rudolfa Perešina

U nedjelju u Križu je održan međunarodni karate turnir Cup Rudolf Perešin u čast poginulom hrvatskom pilotu Rudolfu Perešinu koji je 1991. MiG-om JNA sletio u Austriju i odbio se boriti protiv vlastitog naroda te kasnije postao jedan od najpoznatijih pilota HRZ-a.

Na karate turniru je nastupilo 523 natjecatelja iz 56 kluba i 4 države (Hrvatska, Bosna i Hercegovina, Austrija, Njemačka). Na turniru je nastupilo i 12 mladih karatista Globusa iz Čakovca (od kojih su neki odradili borbe i u starijem uzrastu ili u ekipnom dijelu) te su osvojili ukupno 23 medalje, od čega 10 zlatnih, 5 srebrnih i 8 brončanih medalja. S ostvarenim rezultati karatisti Globusa bili su najuspješniji klub na turniru i osvojili pehar za najbolji klub u borbama i veliki pehar za klub pobjednik turnira.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Aida Trstenjak ml. učenice -28kg, Laura Strahija ml. učenice -32kg, Nika Žerjav ml. kadetkinje -40kg, Sara Novak ml. kadetkinje -45kg, Ana Filipović ml. kadetkinje +55kg, Sven Strahija učenici -46 kg, Lovro Farkaš ml. kadeti -52kg, Josip Slukić ml. kadeti -57kg, Globus kumite Team ml. učenice (Aida Trstenjak, Laura Strahija i Lana Rogović) borbe ekipno ml. učenice, Globus kumite Team ml. kadeti (Kristian Topličanec, Lovro Farkaš i Josip Slukić) borbe ekipno ml. kadeti

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Ana Filipović kadetkinje +54kg, Nika Žerjav kadetkinje -47 kg, Nikola Topličanec ml. kadeti -41kg, Sven Strahija ml. kadeti -45kg, Globus kumite Team Učenici (Sven Strahija, Nikola Topličanec, Nikola Ljutić) borbe ekipno učenici

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Elena Kečkeš juniorke -53 kg, Luna Hamer juniorke -53 kg, Tea Lena Špoljarić ml. kadetkinje -45kg, Aida Trstenjak učenice -32kg, Laura Strahija učenice -32 kg, Sara Novak kadetkinje -47 kg, Kristian Topličanec ml. kadeti -52 kg, Nikola Topličanec učenici -38 kg

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudio je Tomislav Magdalenić.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?