CENTROMETAL poražen u Kupu

Osokoljeni sa dvije prvenstvene pobjede koje su ih dovele na četvrto mjesto u prvenstvu odbojkaši Centrometala u četvrtfinalu Kupa Hrvatske dočekali su zagrebačku Mladost. To pravo stekli su pobjedom nad Croatiom u Zagrebu, no nisu imali sreće i izvukli su najtežeg mogućeg protivnika u ovoj fazi natjecanja. Loše je po međimursku momčad bila činjenica da zbog ozljede šake nisu mogli računati na kapetana Posavca.

Početna postava Centrometala bila je Bogdanović, Vincek, Juras, Komosar, Palinkaš, Gotal i libero Kurteš. Na drugoj strani su počeli Sedlaček, Marelić, Prlić, Dukić, Brčić, Krnić i libero Šarčević.

Nakon izjednačenog početka Mladostaši su preuzeli prednost i dominirali prvim setom. Poveli su 8:4, kasnije 16:9. Domaći su se primakli na tri poena zaostatka, ali više od toga nisu uspjeli, završilo je 21:25.

U drugom setu na početku sjajna serija na servisu Prlića. Domaći nikako da naprave promjenu i Mladost vodi 8:1. Kasnije su odigrali rutinirano, vodili sa 16:10, 21:15, završilo je 25:17.

U ta dva seta u domaćim redovima izdvajao se samo Juras, ostali baš i nisu imali svoj dan. Kod gostiju je dominirao Prlić. Na početku trećeg seta promjena na mjestu tehničara kod domaćih, ušao je Marko David. I donio novu energiju međimurskoj ekipi. Poveo je Centrometal 8:1. Odlično su domaći igrali u svim elementima igre, dobro se branili, Zagrepčani nisu uspjevali parirati. Stalno je održavana prednost Centrometala od šest ili sedam poena prednosti, završilo je 25:18.

Četvrti set počeo je izjednačeno. No pomalo Mladostaši preuzimaju inicijativu u svoje ruke. Vode 8:6, kasnije 16:12, pa 21:16. Tada su domaći stali i utakmica završava 25:17 za goste.

U domaćim redovima najviše poena ostvario je Vincek 17, no najbolji učinak imao je mladi Juras sa 13 poena i postotkom od 63% prolaznosti. Odličnu rolu odigrao je i rezervni tehničar Marko David. Kod Mladostaša daleko najbolji bivši igrač Centrometala Prlić s 21 poenom. Nakon ovog susreta Centrometal se okreće prvenstvu i utakmici u Rijeci u subotu.