GLOBUSOVCIMA 19 medalja iz Varaždina

U subotu u dvorani Arena u Varaždinu održan je 13. međunarodni karate turnir Kup Svetog Nikole. Natjecanje su otvorili Sv. Nikola i Krampus (koji je trenerima ostavio vizitku za posjete prema potrebi). Sveti Nikola je osigurao slatke darove za osvajače medalja pa se nadamo da će se oporaviti i obnoviti zalihe do Nikolinja.

Na vrlo kvalitetnom turniru za mlađe uzrasne kategorije ove je godine nastupilo 657 natjecatelja iz 65 klubova iz BiH, Italije, Mađarske, Slovenije i Hrvatske. Na turniru su nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca te su osvojili čak 19 medalja, od čega 7 zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih. Tim rezultatom osvojeno je i 1. mjesto u poretku klubova ispred Bushida iz Zagreba i Ganz Kesjara iz Budimpešte.

Medalje za Karate klub Globus su osvojili:

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Petar Slukić – cicibani +26kg, Aida Trstenjak – ml.učenice -28kg i učenice -32kg, Laura Strahija – ml.učenice -32kg, Sven Strahija – učenici -46kg, Nika Žerjav – ml.kadetkinje -40kg, Sara Novak – kadetkinje -47kg

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Gloria Kalšan – učenice -40kg, Emily Beti – učenice -44kg, Ema Marčec – ml.kadetkinje -40kg, Josip Slukić – ml.kadeti -57kg, Elena Kečkeš – juniorke -53kg, Sara Novak – ml.kadetkinje -45kg, Kata Team Globus ml.učenici (Toma Sajko, Filip Hohšteter, Leon Hren) – ml.učenici kate ekipno

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Laura Strahija – učenice -32kg, Nikola Topličanec – ml.kadeti -41kg, Sven Strahija – ml.kadeti -45kg, Lovro Farkaš ml.kadeti -52kg, Ana Filipović – kadetkinje +54kg

Nastupili su još Lana Blagus, Dora Slamek, Tea Lena Špoljarić, Luka Sokač i Timo Vlahek. Natjecatelje su na natjecanju vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.