GRAND PRIX MEĐIMURJA Karatisti Globusa odlični

U subotu u Nedelišću u sportskoj dvorani Aton održan je 7. po redu karate turnir Grand Prix Međimurje. Na turniru je nastupilo 455 natjecatelja iz 46 klubovaa iz Hrvatske i Bosne i Hercegovine. Na turniru su nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca te osvojili 11 zlatnih, 5 srebrnih i 4 brončane medalje. S ostvarenim rezultatima osvojili su drugo mjesto u ukupnom poretku klubova na turniru iza KK Unije iz Tešnja (BiH) te prvo mjesto u poretku klubova u borbama.

1. mjesto i zlatnu medalju osvojili su: Lana Kovač – ml. učenice kate (9-8 kyu), Aida Trstenjak – ml. učenice -28kg i učenice -32kg, Laura Strahija – ml. učenice -32kg, Sven Strahija – učenici -46kg, Lovro Farkaš – ml. kadeti -52kg, Josip Slukić – ml. kadeti -57kg i kadeti -57kg, Sara Novak – ml. kadetkinje -45kg i kadetkinje -47kg, Elena Kečkeš – juniorke -53kg.

2. mjesto i srebrnu medalju osvojili su: Laura Strahija – učenice -32kg, Lana Blagus – učenice -40kg, Emily Beti – učenice -44kg, Sven Strahija – ml. kadeti -45kg, Ema Marčec – ml. kadetkinje -40kg.

3. mjesto i brončanu medalju osvojili su: Emily Beti – ml. kadetkinje -45kg, Ana Filipović – ml. kadetkinje +55kg i kadetkinje +54kg, Dora Slamek – kadetkinje +54kg.

Nastupili su još i Jan Kovačić, Kimi Žerjav, Petar Slukić, Timo Vlahek i Tea-Lena Špoljarić. Natjecatelje su na turniru vodili treneri Mladen Vizinger i Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.