KARATISTI Globusa petu godinu za redom osvojili Virovitica Open

U subotu u Virovitici je održan 16. po redu međunarodni karate turnir Virovitica Open 2017. Na izuzetno jakom turniru je nastupilo 587 natjecatelja iz 65 klubova i 7 država (Mađarska, Rumunjska, Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija, Srbija, Hrvatska).

Karatisti Globusa iz Čakovca osvojili su 13 zlatnih, 7 srebrnih i 5 brončanih medalja. Time su osvojili prvo mjesto u ukupnom poretku klubova kao i novčanu nagradu od 5 000 kn za najbolji klub. Drugo mjesto osvojila je Regeneracija iz BiH a treće mjesto klub domaćin (KK Virovitica).

Bilo je ovo petu godinu zaredom kako su karatisti Globusa osvojili prvu nagradu u Virovitici te još jednom potvrdili visoku kvalitetu i odličan rad na treninzima.

Medalje za Karate klub Globus osvojili su:

Zlato: Aida Trstenjak ml. učenice -28kg, Laura Strahija ml. učenice -32kg, Sven Strahija učenici -46kg, Nikola Topličanec ml. kadeti -41kg, Lovro Farkaš ml. kadeti -52kg, Josip Slukić ml. kadeti -57kg, Nika Žerjav ml. kadetkinje -40kg i kadetkinje -47kg, Elena Kečkeš juniorke -53kg, Aida Trstenjak ml. učenice kate i učenice kate, Nikola Topličanec ml. kadeti kate i Tea-Lena Špoljarić ml. kadetkinje kate.

Srebro: Lana Kovač ml. učenice kate, Jan Kovačić učenici kate, Laura Strahija učenice -32kg, Sven Strahija ml. kadeti -45kg, Josip Slukić kadeti -57kg, Sara Novak kadetkinje -47kg i Luna Hamer juniorke -53kg.

Bronca: Kimi Žerjav ml. učenici -26kg, Jan Kovačić učenici -30kg, Ema Marčec ml.kadetkinje -40kg, Emili Beti ml. kadetkinje -45kg i Ana Filipović ml. kadetkinje +55kg.

Natjecatelje su na turniru vodili treneri Dejan Slukić i Mladen Vizinger, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.