IGRAO samo Prelog i glatko izgubio od Požege

Igračice Mihovljana i Šenkovca u 10. kolu 1. HL istok za stolnotenisačice su bile slobodne, a od naših je igrala samo ekipa Preloga. I to u svojoj dvorani protiv najiskusnijega sastava u ligi, Požege, protiv kojega je pala gotovo bez ispaljenoga metka. Tek s dva dobivena seta, Tonke Hozjak u trećoj partiji protiv najstarije igračice utakmice Ljiljane Miletić i para Tonka Hozjak/Izidora Pongrac, koji je dobio drugi set protiv gostujuće kombinacije Klobučar/Raguž.

Ovim porazom Preločanke su čvrsto zabetonirane za dno tablice, s nulom u koloni pobjeda. Za naše to i nije tragedija, jer smo sigurni da su im i trener Rajko Jagar, a i klupsko rukovodstvo objasnili putove odrastanja, koje trebaju proći da bi počele pobjeđivati.

U ostalim utakmicama dobru žetvu su u 10. kolu imale ekipe bjelovarskoga Kul ponga i Koprivnice, koje su zabilježile pun uspjeh protiv vinkovačke Lokomotive i osječkoga Vodovoda, koji su na tablici odmah ispred igračica iz Preloga i koje također prolaze svoju školu odrastanja, samo što su jedan ili dva razreda ispred naših.

Pobjedu, protiv Požege, ali tek u sedmoj partiji, uknjižio je i vodeći STARR iz Varaždina i ostao i dalje neporažen na vrhu. Rezultati 10. kola nisu imali nikakve posljedice za Mihovljančanke i Šenkovčanke, koje su bile slobodne pa su zadržale svoje pozicije na drugom i trećem mjestu, iza Varaždinki.

REZULTATI
Prelog – Požega 0:4
(Pongrac – Raguž 0:3 /6:11, 2:11, 9:11/, Malvić – Klobučar 0:3 /3:11, 5:11, 7:11/, Hozjak – Miletić 1:3 /11:3, 5:11, 6:11, 5:11/, Hozjak/Pongrac – Klobučar/Raguž 1:3 /8:11, 11:9, 2:11, 6:11/, sudac: milovan Tomašić, Šenkovec)
Kul pong – Vodovod 4:3
Koprivnica – Lokomotiva 4:0
STARR – Požega 4:3
Koprivnica – Vodovod 4:1
Kul pong – Lokomotiva 4:0