PATRIK JAMBROVIĆ: ‘U Zaboku mi je super’

Patrik Jambrović, košarkaš prvoligaša KK Zaboka iz Zaboka, igrao je protiv Cedevite i unatoč izgubljenoj utakmici 85:68 odlično odigrao. Postigao je 14 koševa i bio najbolji strijelac ekipe što i nije mala stvar za 21-godišnjaka protiv najjačeg hrvatskog kluba koji se natječe u Euro cupu i prošle godine u Euroligi.

Pitali smo Patrika kako je bilo na ovom susretu: ‘Imao sam 14 poena i 2 skoka za 16 minuta igre. Dobro smo otvorili utakmicu, držali se u prvom poluvremenu u egal rezultatu, no Cedevita ima širu klupu i nama se desio jedan mali pad, a takva ekipa to zna kazniti i tu su se oni odvojili na veću razliku koju smo uspjeli malo smanjiti i na kraju je završilo +17 za Cedevitu.’

Što se tiče statusa u Zaboku Patrik dodaje: ‘U Zaboku mi je super, svi su me još prošle godine prihvatili, od ljudi u klubu pa domaći dečki (navijači) kao da sam iz Zaboka, možda zato jer smo praktički susjedi. Zabok je zdrava sredina koja ima ambicije napredovati iz sezone u sezonu koliko organizacijski toliko i rezultatom i to mi se tu jako sviđa.

Dobro se trenira i puno radimo na detaljima u kretnji u obrani i napadu i to se pokazalo tako što smo izborili Final four kupa ove godine gdje je jedan mali Zabok je u polufinalu kupa držao u šaci tu istu Cedevitu do zadnje minute susreta.’

O planovima za dalje Patrik još kaže: ‘Trenutno ne razmišljam o sljedećoj sezoni jer ima još dosta do kraja ove sezone, ali cilj mi je iz sezone u sezonu sve više napredovati i pokušati izboriti mjesto među najboljima. Još puno moram radit na košarkaškim elementima da bi to bilo to, dok preko ljeta radim s trenericom Ivanom Posavec na fizičkoj spremi koja radi izuzetno dobar posao i hvala joj na pruženom do sad.’