KAŠTELANKE pobjedom u Petrinji još bliže naslovu

U školskoj dvorani OŠ Petrinja odigrana je utakmica 8. kola 2.A odbojkaške lige centar za poredak od 1. do 6. mjesta između OK Petrinja i ŽOK Kaštel Pribislavec. Kaštelanke su ostvarile sigurnu pobjedu u Petrinji i rezultatom 3:0 približili su se zadanom cilju.

Početkom prvog seta i početnog ispitivanja Kaštelanke kod rezultata 12:10 prelome set i osvajaju ga s 25:16. Drugi set počeo je odlično za OK Petrinju i vode na početku 8:1, ali borbene Kaštelanke vraćaju se poslije odličnih servisa na 12:12. Poslije se igra poen za poen i kod rezultata 20:20 Kaštelanke pokazuju kvalitetu na kraju seta i osvajaju set 25:22.

Cijeli treći set je bio izjednačen, iako su Kaštelanke vodile 12:10 i 17:13 domaće igračice se vraćaju do izjednačenja 19:19. Odličan servis i napad na kraju trećeg seta donijele su Kaštelankama set 25:19 i pobjedu 3:0.

Poslije 8. kola Kaštelanke se nalaze na vodećoj poziciji u 2. A NOL centar s 18 bodova, 6 pobjeda i 2 poraza te set razlikom 21:9. Sljedeći susret Kaštelanke su domaćini OK Dinamo II Zagreb u nedjelju u 18:00 sati.

OK Petrinja: Nika Vujašić, Katarina Pavičić, Ema Vlašić, Inga Kurent, Ana Maria Galik, Diella Osmani, Nika Šoštarić, Ema Norković, Hana Radošević, Maja Bezuh, Katarina Veronika Jaić, Dora Krnjaić. Trener Neđad Kadić.
ŽOK Kaštel: Dijana Šestan, Mirjam Varga, Tija Budiša, Željka Obadić, Ljerka Herman, Inka Varga, Ema Frančić, Ria Horvat, Petra Prprović, Mailinda Vnuk, Iva Bulović, Darina Ivačić. Trener Marko Obadić.

U poretku od 7. do 12. mjesta odbojkašice Štrigove su tijekom vikenda odigrale dva susreta. U subotu su pobijedile Daruvar 3:0 (25:21, 25:20 i 25:18), a u nedjelju su poražene od HAOK Mladost III 1:3 (21:25, 25:22, 21:25, 21:25). Štrigova je posljednja s četiri boda i u pretposljednjem kolu dočekuje Olimpik III.

U poretku od 13. so 16. mjesta Nedelišće Elting je pobijedio Ivanić Grad 3:0 (25:20, 25:23, 25:23) te ga je tom pobjedom preskočio na tablici i sada ima 5 bodova koliko ima i Vivera Glina, a Ivanić Grad ima 4. U narednom kolu u nedjelju u 18:00 sati igraju Nedelišće Elting i Vivera Glina.