PLAVIMA pobjeda i naslov prvaka

U subotu su odbojkaši Odbojkaškog kluba Plavi igrali najvažniju utakmicu sezone, utakmicu za 1. mjesto u 3. hrvatskoj odbojkaškoj ligi Sjever. Protivnik nije mogao biti zahtjevniji, klub koji dugi niz godina vlada ovom ligom. To je Žerek, odbojkaški klub iz Varaždina. Plavi su prije meča imali tri boda prednosti. Da bi bili prvaci, bila su im potrebna dva osvojena seta.

Nošeni glasnom i fantastičnom podrškom s tribina motivirani Plavi odlično ulaze u meč. Od početka vode i ta prednost je sve veća. Prvi set Plavi osvajaju rezultatom 25:17. Sada Plavima nedostaje jedan set do titule.

U drugom setu igra pekleničkih odbojkaša pada, Žerek diže svoju igru i izjednačava rezultatom 25:19. Plave to nije omelo, a podrška s tribina ne prestaje. Plavi od početka trećeg seta igraju još bolje, a publika je još glasnija. Žerek nema rješenja za odličnu igru pekleničkih odbojkaša pa Plavi sredinom seta imaju prednost od 8 poena. Žerek se ne predaje i smanjuje na 1 poen zaostatka (19:18). Tada Plavi pojačavaju i dolaze do 3 poena prednosti. Tu prednost održavaju i kod rezultata 24:21 dolaze do set lopte. Plavima jedan poen treba za titulu. Prvu set loptu Plavi ne koriste. Kod 24:22 Plavi koriste drugu set loptu i slavlje pekleničkih igrača i navijača može početi.

Četvrti set nije više bio bitan pa je kvaliteta igra pala. Navijači Plavih počinju skandirati ‘hoćemo pobjedu’ pa se peklenički odbojkaši uozbiljuju i dolaze do četvrtog seta rezultatom 25:20 i tako do pobjede 3:1. 14. pobjeda u sezoni je ovo bila za Plave u 15 utakmica. Odličnom igrom tokom cijele sezone Plavi su zaslužili ovaj povijesni prvi naslov od osamostaljenja Hrvatske. Velike zasluge imaju i navijači. Preko 100 gledatelja cijelu utakmicu je navijalo za pekleničke odbojkaše i tako ih nosili do velikog uspjeha.

Ovakva atmosfera na tribinama dugo nije viđena u ovom dijelu Hrvatske. Do kraja sezone Plavi imaju još jednu utakmicu. U subotu 5. svibnja igraju finale kupa Međimurja protiv međimurskog prvoligaša Centrometala.

Plavi – Žerek 3:1 (25:17, 19:25, 25:22, 25:20)
Plavi: Goran Novak, Hrvoje Novak, Karlo Novak, Jurica Novak, Marko Hranilović, Luka Hranilović, Istok Drljić, Ivan Turk, Antonio Trstenjak, Simon Šimun, Damir Premužić

Prije ove utakmice, odbojkašice Plavih igrale su utakmicu predzadnjeg kola protiv prvaka lige Ivanca II. Igrala se vrlo kvalitetna utakmica u kojoj su gošće iz Ivanca bile bolje 3:0. Šansu su Plave imale u 3. setu, ali je Ivanec na kraju seta bio spretniji i osvojio ga rezultatom 26:24. Plave imaju još jednu utakmicu do kraja prvenstva. U subotu igraju protiv Lepoglave. Nakon utakmice odbojkašice Plavih dobit će medalje i pehar za osvojeno 3. mjesto.

Plavi – Ivanec II 0:3 (19:25, 15:25, 24:26)
Plavi: Kerovec, Debelec, Škvorc, Goričanec, Kolarić, Turk, Srša, I., A. Mance, Končić, Novak, Mađarić. Trener: Jurica Novak.

Imate zanimljivu priču, fotografiju ili video?