MEĐIMURJE uvjerljivo protiv Đakova, s Dubravom za drugo mjesto

Đakovački košarkaši u drugoj su utakmici na turniru dobro otvorili prvu četvrtinu vodstvom 7:3. Tricu je ubacio Matej Češkić, a četiri poena ubacio je Kristijan Vladović. Međutim, nakon toga uslijedila je ‘crna rupa’ u kojoj su Međimurci napravili seriju 14:3 i došli u vodstvo 21:10. U završnici prvoga dijela Đakovčani su koševima Hrkača i Mateja Češkića smanjili rezultat na 21:15 što je bio i rezultat prve četvrtine.

Drugo četvrtinu Međimurci su krenuli vodstvom 6:2, da bi u 15. minuti došli do prvoga dvoznamenkastoga vodstva (27:17 i 30:19). U 18. minuti na semaforu je stajalo 37:23, ali ponovo u završnici Kristijan Vladović ubacuje tricu i dvicu te dovodi Đakovčane do zaostatka od minus 12 (40:28). U prvih dvadeset minuta Đakovčane je uništio Danijel Krajačić koji je ubacio 19 poena uz fenomenalan postotak (dva poena 3/3, trice 4/5 i slobodna bacanja 7/8). U đakovačkim redovima nešto bolji Matej Češkić i Kristijan Vladović s devet poena.

Đakovčani nikako nisu mogli uspostaviti igračku ravnotežu. Dapače, Međimurci su dominirali i u trećem dijelu utakmice tako da su u 25. minuti došli do najvećega vodstva 49:33, a u 27. stigli su do plus 20 (55:35) Jedini raspoloženi đakovački igrač bio je Kristijan Vladović koji je od 16 đakovačkih postigao deset poena te nakon treće četvrtine stigao do 19 poena. Zahvaljujući njemu Đakovčani su na odmor otišli s minus 14 (44:58).

Za samo tri minute posljednje četvrtine Međimurci su napravili seriju 13:3 i ponovo pobjegli na 71:47. to je bio kraj svakim nadanjima da Đakovčani mogu napraviti neko čudo i preokrenuti rezultat. U posljednjih pet minuta Međimurje je mirno privelo utakmicu kraju i na kraju došlo do visoke i zaslužene pobjede. Ovom pobjedom Međimurci će najvjerojatnije s Dubravom odlučivati o drugom mjestu na turniru.

Danijel Krajačić najzaslužniji je Međimurec za pobjedu jer je ubacio ukupno 22 poena, a njemu je odlično asistirao Davor Ostoja sa 17, a dvoznamenkasti u redovima Međimurja bio je Stjepan Kranjčec (12).

U đakovačkim redovima najraspoloženiji Kristijan Vladović ubacio je 21 poen Matej Češkić ubacio je 17. A to je premalo za nešto više od poraza. I u drugoj utakmici Đakovčanima je zakazao vanjski šut. Đakovčani su imali tek 31 posto šuta (22/70). Najslabija je opet bila trica sa samo 18 posto (5/27), dvica je bila na 39 posto (17/43), a slobodna bacanja 76 posto (10:13). Međimurci su bili daleko bolji u skoku (55/38).

Nakon tri kola Đakovčani i Rudar jedine su momčad bez pobjede. Očito da će đakovčaki košarkaši u posljednjem kolu s Rudarom odlučivati o četvrtoj poziciji dok će susret Međimurja i Dubrave odlučivati o drugom mjestu, donosi portal djakovo-sport.com.