RUKOMETAŠI Preloga prvaci druge lige

Rukometaši Prelog pobjedom su završili prvenstvo Druge hrvatske rukometne lige Sjever i potvrdili su naslov prvaka. U susretu s Rugvicom pred oko 200 gledatelja slavili su 38:29.

Od početka je Prelog krenuo silovito i poveo 4:1. Gosti se vraćaju na 4:3 i dobro se drže prvo poluvrijeme. Nakon 11:6 opet se Rugvica vraća na 11:9. Poluvrijeme je 16:12.

U nastavku se gosti drže do 20:16 pa Prelog radi veću prednost i odlazi na 24:16. Do kraja susreta prednost se vrti oko deset golova viška i na kraju pobjeda domaćina 38:29.

Kod Preloga su najefikasniji bili Igor Krajner s čak 14 golova, slijede Karlo Zadravec 6, Mario Kočet 5, Patrik Bogović 3, po 2 gola postignuli su Denis Bogović, Alen Novosel i Mario Belić te 1 gol Luka Sermek, Kristijan Matijević, Tom Novak i Dominik Mikec. Svi igrači su se upisali u listu strijelaca, a vratari su bili Mario Kolarek, Vanja Lončarić i Nino Koprivec. Trener je Alan Belko.

Prelog je tijekom sezone u 26 kola ostvario 21 pobjedu,jednom je odigrao neriješeno i četiri puta je poražen te je s 43 boda i gol razlikom 844:720 (+124) osigurao prvo mjesto i nastup u Prvoj hrvastkoj ligi Sjever. Ta liga trenutno broji 14 klubova, posljednja je Nova Gradiška, a u njoj su Rudar, Bjelovar, KTC, Maksimir, VIRO Virovitica, Moslavina, Medveščak, Vidovec, Ivanić, Osijek, PPD Zagreb 2, Đakovo i Garešnica.

Čakovec je pobijedio Dugo Selo 34:32, a Dubrava 2 je bila bolja od Nedelišća 34:27.