Vijesti / Sport
Sport
STOLNI TENIS Mihovljanu i Kos-Kotoribi najviše medalja na 2. turniru MSTS-a

STOLNI TENIS Mihovljanu i Kos-Kotoribi najviše medalja na 2. turniru MSTS-a

U dvorani 2. Osnovne škole u Čakovcu u subotu je odigran 2. turnir Međimurskoga stolnoteniskog saveza za kadetske kategorije za sezonu 2017./2018., koji je vrlo dobro organizirao Stolnoteniski klub Putjane. U 8 kategorija natjecalo se ukupno 63 mladih igrača i igračica iz 7 međimurskih klubova od kojih 11 u dvije kategorije, a sigurno je da nitko nije  zadovoljan malim brojem prijavljenih u najmlađim i najstarijim kategorijama, limačima i limačicama, odnosno kadetima i kadetkinjama pa će Međimurski stolnoteniski savez, kao krovna stolnoteniska organizacija u našoj županiji zajedno s klubovima morati poraditi da se takvo stanje popravi.

Limači


S turnira su najzadovoljniji s 10 osvojenih medalja otišli igrači i igračice Mihovljana, koji su čak 7 odličja osvojili u kategorijama kadeta i kadetkinja te Kos-Kotoribe, čiji su predstavnici kućama odnijeli 9 medalja. Najviše prvih mjesta, po 3, su osvojili članovi Mihovljana i Putjana, a s 2 zlata su se okitili mladi Kotoripčani, koji su osvojili i najviše, 3, druga mjesta.

Limačice


Turnir je obilovao nizom lijepih partija, a najinteresantnije je bilo međusobno nadmetanje Putjančanke Franke Mesarić i Kotoripčanke Nele Kovačić, koje su igrale u 2 kategorije i osvojile po 1 zlatnu i 1 srebrnu medalju. Franka je bila bolja od Nele u finalu najmlađih kadetkinja, a Nela joj je uzvratila u kategoriji mlađih kadetkinja.

Mlađe kadetkinje


Zlato i srebro još su osvojili Ivor Colev iz Putjana, u kategorijama najmlađih kadeta odn. mlađih kadeta te Denis Toplek iz Mihovljana među mlađim kadetima i kadetima, a s dvije medalje, i to brončane, još su se okitili članovi GSTK Preloga Adrian Kos i Agia Malvić te Sabrina Šimunković-Meznarić iz STK Mihovljana.

Najmlađe kadetkinje


Samo jednu, ali zlatnu, pak su osvojili Hana Sović iz Kos-Kotoribe u kategoriji limačica, Matija Volf iz Putjana među limačima, Noa Vresk iz Mihovljana u kategoriji kadeta i njegova klupska kolegica Vanesa Bubek u kategoriji kadetkinja, koja je turnir osvojila boljim rezultatima u međusobnim susretima s drugom Mihovljančankom Lucijom Balog i Preločankom Agiom Malvić, a o prvom mjestu je čak odlučivao i količnik.  

Kadeti


Osvajačima su medalje uručili predsjednica STK Putjana Kaja Popović i dopredsjednik Boris Preksavec, a turnirom su uspješno 'kormilarili' Željka Podgorelec-Sirc i Lovro Balić.

Najmlađi kadeti


REZULTATI

Limači (3 igrača)
1. Matija Volf (Putjane) 2/0, 2. Mihael Hederić (Kos-Kotoriba) 1/1,  3.Franko Gregurec (Kos-K) 0/2

Limačice (5 igračica)
1. Hana Sović (Kos-K), 2. Iva Kovač (Hodošan), 3.  Regina Dornik (Kos-K), 4. Ena Burić (GSTK Prelog)

Najmlađi kadeti (14 igrača)
četvrtfinale: Ivor Colev (Put) – Ivan Sokač (MSTC Čakovec) 3:0, Kos Adrian (GSTK Prelog) – Mateo Demario Časni (Mihovljan) 3:0, Marko Knez (Kos-K) – Fabijan Kovač (Mih) 3:0, Dorian Pišpek (Kos-K) – Matija Volf (Put) 3:0;  polufinale:  Colev – Kos 3:0, Pišpek – Knez 3:0; finale: Colev – Pišpek 3:0

Najmlađe kadetkinje (14 igračica)
Četvrtfinale: Franka Mesarić (Put) – Maja Tkalčec (Mih) 3:0, Larisa Ladić (Mih – Nina Friščić (Kos-K) 3:0, Rebeka Varga (Šenkovec) – Nina Horvat (Kos-K) 3:0, Nela Kovačić (Kos-K) – Nika Burić (GSTK Prelog) 3:0; polufinale: Mesarić – Ladić 3:0, Kovačić – Varga 3:0; finale: Mesarić – Kovačić 3:2

Mlađi kadeti (11 igrača)
Četvrtfinale: Adrian Kos (GSTK Prelog) – Marko Knez (Kos-Kot) 3:0, Dino Sović (Kos-K) – Dorian Pišpek (Kos-K) 3:2; polufinale: Toplek – Kos 3:0, Colev – Sović 3:0; finale: Toplek – Colev 3:1

Mlađi kadeti


Mlađe kadetkinje (6 igračica)
Polufinale: Franka Mesarić (Put) – Agia Malvić (GSTK Prelog) 3:0, Nela Kovačić (Kos-K) – Sabrina Šimunković-Meznarić (Mih) 3:0; finale: Kovačić – Mesarić 3:1

Kadeti (6 igrača)
Polufinale: Noa Vresk (Mih) – Antonio Bodalec (Mih) 3:0, Denis Toplek (Mih) – Ali Avdija (Mih) 3:0; finale: Vresk Toplek 3:0

Kadetkinje (4 igračice)
1. Vanesa Bubek (Mih) 2/1, 2. Lucija Balog (Mih) 2/1, 3. Agia Malvić (GSTK Prelog) 2/1, 4. Sabrina Šimunković-Meznarić (Mih) 0/3

Pročitajte i ovo
Najgledanija galerija
Izdvojeno

Reci što misliš!