NAJMLAĐE zrinskice završile prvenstvo

U subotu je ŽRK Zrinski bio domaćin posljednjeg 10. kruga Rukometne lige regije sjever za djevojčice rođene 2006./07. i mlađe. U sportskoj dvorani Graditeljske škole ugostili su dvije ekipe iz Koprivnice RK Podravku 1 (prvaka lige), RK Podravku 2 te ekipu ŽRK Garešnica iz Garešnice. Prikazanom igrom naših djevojčica smo zadovoljni, imajući u vidu da su one pred dva mjeseca igrale mini rukomet.

U igri naše ekipe vidi se napredak kod svih djevojčica. No, da bi brže napredovale potreban je još marljiviji i kontinuirani rad. S prvim na tablici Podravkom 1 u prvom poluvremenu držali su rezultat pod kontrolom, da bi u drugom poluvremenu pred fizički jačem protivnikom posustali.

U utakmici s Podravkom 2 priliku su dobile zaigrati sve djevojčice koju su i iskoristile. Tu utakmicu naše su djevojčice dobile 9:3, dok s ekipom iz Garešnice, u posljednjoj utakmici ovog natjecanja nedostajalo je malo sreće da izvuku povoljni rezultat. Na kraju je utakmica završila pobjedom gostujuće ekipe iz Garešnice rezultatom 18:16.

Nakon odigranih 22 utakmica djevojčice su osvojile 19 bodova (8 u jesenjem dijelu + 11 u proljetnom dijelu sezone) i nalaze se u sredini tablice (od 12 ekipa). Voditeljice ekipe su Ljubica Vrbančić i Ivona Vugrinec.

ŽRK ZRINSKI-RK PODRAVKA 1 10:16 (5:7)
ŽRK Zrinski: S. Makarova, V. Novak 4, J. Zaspan, N. Marciuš, G. Novak 3, M. Hanžeković, S. Rubin, L. Golubić, N. Furdi, M. Doležaj, R. Varga, H. Vidović 1, K. Dania, B. Sklepić 1, A. Žuti 1.

ŽRK ZRINSKI-RK PODRAVKA 2 9:3 (4:1)
ŽRK Zrinski: S. Makarova, V. Novak 2, J. Zaspan, N. Marciuš, G. Novak 3, M. Hanžeković, S. Rubin, L. Golubić 1, N. Furdi 1, M. Doležaj, R. Varga, H. Vidović 1, K. Dania, B. Sklepić, A. Žuti 1.

ŽRK ZRINSKI-ŽRK GAREŠNICA 16:18 (8:9)
ŽRK Zrinski: S. Makarova, V. Novak 6, J. Zaspan, N. Marciuš, G. Novak 4, M. Hanžeković, S. Rubin, L. Golubić 4, N. Furdi 1, M. Doležaj, R. Varga, H. Vidović 1, K. Dania, B. Sklepić, A. Žuti.