KARATISTIMA Globusa deset medalja na Kupu prijateljstva u Bihaću

U subotu u sportskoj dvorani Luke u Bihaću u Bosni i Hercegovini održan je međunarodni karate Kup prijateljstva za djecu, kadete, juniore i mlađe seniore JION PEB 2018 na kojem je sudjelovalo 750 natjecatelja iz 69 klubova i 8 država (BiH, Crna Gora, Austrija, Hrvatska, Slovenija, Kosovo, Srbija, Mađarska). U vrlo jakoj konkurenciji mladi karatisti Globusa iz Čakovca osvojili su čak 10 medalja, od čega 2 zlata, 3 srebra i 5 bronci.

Prvo mjesto i zlatnu medalju osvojili su Josip Slukić dječaci 13 godina +55kg, Sara Novak juniorke -48kg. Drugo mjesto i srebrnu medalju osvojili su Sven Strahija dječaci 11 godina -45kg, Laura Strahija djevojčice 11 godina -32kg i Nika Žerjav kadetkinje -47kg.

Treće mjesto i brončanu medalju osvojili su Laura Strahija djevojčice 10 godina -34kg, Sven Strahija dječaci 12 godina -47kg, Nikola Topličanec dječaci 13 godina -40kg, Nika Žerjav djevojčice 13 godina -44kg i Ana Filipović djevojčice 13 godina +54kg. Natjecatelje je na turniru vodio trener Mladen Vizinger.