KOMENTAR NEDJELJNOG KOLA Šestica Međimurca, poraz Pušćina

U 4. HNL Međimurec je dočekao Nedeljanca. Golovima Šoštarića i Ignjića Međimurec je poveo 2:0, no do poluvremena je 2:2. Gosti su i poveli 2:3, no golovima Hrusteka, Kaia, Yokoyame i još jednom Hrusteka Međimurec slavi 6:3.

Pušćine je gostovalo kod Jalžabeta i tamo je poraženo 2:1. Golom Hanca domaćin je poveo u 12. minuti, a za Pušćine je kazneni udarac realizirao Bosilj u 45. minuti za 1:1. Domaćin ima u 70. minuti kazneni udarac kojeg realizira Hanc za konačnih 2:1.

4. HNL: subota Sloboda Slakovec – Sloga Čakovec 3:0, Mladost Komet Prelog – Nedelišće 1:2, Rudar – Bednja 0:0, Zelengaj – Polet (SMnM) 0:2, Podravina – Dinamo Domašinec 1:2, nedjelja Međimurec – Nedeljanec 6:3, Jalžabet – Pušćine 2:1.

1. ŽNL: Mladost (SM) uspješna u Palovcu

U Palovcu poraz Dinama od Mladosti (SM) 0:3 sa svim golovima u drugom poluvremenu. Trostruki strijelac bio je Dario Nađ. Jedinstvo (GM) je pobijedilo Spartak 6:2 uz dva gola Ladića. Gosti su poveli, poluvrijeme je 1:1. U nastavku domaćin ima 5:1, gosti smanjuju na 5:2 i još gol domaćina za konačnih 6:2.

Palovčani poraženi kod kuće

BSK i Podturen su odigrali 1:1. Gosti su poveli, domaćin izjednačio što je bio rezultat poluvremena kao i konačan rezultat. U Kotoribi su igrali Graničar i Sloga Štrigova. Sloga je povela, na 1:1 izjednačio Danijel Kvakan, a gol za 2:1 je eurogol Marka Ujlakija iz slobodnog udarca s tridesetak metara.

U Vratišincu u ogledu Sokola i Poleta (P) bez pobjednika. Domaćin je poveo, a gost poravnao iz kaznenog udarca. U drugom dijelu Polet ima prednost 1:2 pa domaćin izjednačuje iz kaznenog udarca u 89. minuti na konačnih 2:2.

1. ŽNL: subota Centrometal – Naprijed 7:0, Omladinac (NSR) – Trnava 3:2, Hodošan – Galeb 4:0, nedjelja Dinamo (P) – Mladost (SM) 0:3, Jedinstvo (GM) – Spartak 6:2, BSK – Podturen 1:1, Graničar (K) – Sloga (Š) 2:1, Sokol – Polet (P) 2:2.

2. ŽNL skupina A: Croatijinih tucet golova

U Orehovici je Croatija s 12:2 porazila Dravu (K). Vidovčan je poražen od ČSK-a 0:2. U ogledu dviju Budućnosti, onih iz Miklavca i Podbresta, susret je završio 1:1. Gosti su dobili prvo poluvrijeme 0:1. Domaćin u nastavku promašuje pa realizira drugi kazneni udarac za konačnih 1:1.

Kraljevčan je slavio u Ivanovcu

Mladost (I) je poražena od Kraljevčana 38 1:3. Dubravčan je bio siguran protiv Jadrana 6:1. Jedinstvo (NSnD) je poraženo od Radničkog 0:3.

U Dekanovcu je zbog Dana Općine susret počeo u 18:00 sati. Poluvrijeme susreta Mladost i Borac (T) je bilo 0:0. Gosti su u nastavku slavili 0:3.

2. ŽNL skupina A: nedjelja Croatia – Drava (K) 12:2, Vidovčan – ČSK 0:2, Mladost (I) – Kraljevčan 38 1:3, Dubravčan – Jadran 6:1, Budućnost (M) – Budućnost (P) 1:1, Jedinstvo (NSD) – Radnički 0:3. Mladost (D) – Borac PMP 0:3. Omladinac (DS) je slobodan.

2. ŽNL skupina B: Jurovčanima derbi u Strahonincu

U Savskoj Vesi hladan tuš za domaće navijače jer je Bratstvo poraženo od Malog Mihaljevca 0:1. Ni susjedni Strahoninec se nije bolje proveo u derbiju jer je poražen od Brastva (J) 1:2. Zasadbreg i Trnovec su završili bez pobjednika 2:2.

Šok domaćina u Savskoj Vesi

U susjedskom derbiju u Mačkovcu pobjeda Omladinca protiv Šenkovca 2:0. U Peklenici pobjeda Plavih nad Hajdukom (B) 4:2. Venera je bila bolja od Slobode (M) 2:1. Kod kuće je slavila Pobjeda protiv Hajduka (Š) 3:0 kao i Mura nad Donjim Koncovčakom 6:1.

Jurovčanima derbi u Strahonincu

2. ŽNL skupina B: nedjelja Bratstvo (SV) – Mali Mihaljevec 0:1, Zasadbreg 77 – Trnovec 2:2, Omladinac (M) – Šenkovec 2:0, Plavi (Pek.) – Hajduk (B) 4:2, Venera PMP – Sloboda (M) 2:1, Pobjeda – Hajduk (Š) 3:0, Strahoninec – Bratstvo (J) 1:2, Mura – Donji Koncovčak 6:1.

3. ŽNL: Draškovec pobijedio u derbiju

Draškovec je bio bolji od Međimurje – Čakovca 3:0. Otok je pobijedio Mladost (S) 4:2.

U Žiškovcu domaća pobjeda Dinama nad Torpedom 4:1. Napredak je u derbiju začelja pobijedio Paraga 2:1.

3. ŽNL: subota Bratstvo (P) – Borac (DH) 0:6, Vučetinec – Drava (DM) 1:0, nedjelja Otok – Mladost (S) 4:2, Dinamo (Ž) – Torpedo 4:1, Draškovec-Geothermae – Međimurje-Čakovec 3:0, Parag – Napredak 1:2 /u Gornjem Kraljevcu/.