KARATISTI Globusa najbolji klub u Zagrebu

U subotu u Sportskom centru Lučko u Lučkom održan je 19. po redu memorijalni karate kup Zagreb 2018. Na natjecanju je nastupilo preko 400 natjecatelja iz 49 klubova iz Bosne i Hercegovine, Slovenije i Hrvatske.

Na turniru su sa sedmero natjecatelja (neki su nastupili i u starijem uzrastu) uspješno nastupili i mladi karatisti Globusa iz Čakovca koji su osvojili šest zlatnih i dvije srebrne medalje. Ovim rezultatom Globusovci su bili ukupno najuspješniji klub natjecanja i osvojili veliki pehar za najuspješniji klub u borbama.

Zlatnu medalju osvojili su Aida Trstenjak ml. učenice -28kg, Laura Strahija ml. učenice -32kg i učenice -32kg, Sven Strahija učenici -46kg i ml. kadeti -45kg i Kristian Topličanec kadeti -52kg.

Srebrnu medalju osvojili su Timo Vlahek ml. kadeti -45kg (u međusobnom klupskom finalu sa Svenom) i Lovro Farkaš ml.kadeti -52kg. Natjecatelje je na natjecanju vodio trener Dejan Slukić, a sudili su Tomislav Magdalenić i Berislav Maksimović.