DRŽAVNE PRVAKINJE u atletici ponos su OŠ Mursko Središće

Učenice Osnovne škole Mursko Središće, ove su godine bile posebno uspješne na sportskim natjecanjima u atletici.

Osvajanjem prvog mjesta na županijskome natjecanju i na Poluzavršnici državnog prvenstva iz atletike, osvojile su 1. mjesto na državnom natjecanju za osnovne škole, 5./6.razred, održanome u Vinkovcima, u svibnju 2017. godine.

Atletičarke, državne prvakinje su: Nika Jambrešić, Anja Jambrešić, Lea Marodi, Tena Marodi, Rebeka Novinić, Melani Tuksar, Lara Palnec, Anja Zadravec i Kneja Pokrivač.

Voditelj na državnom natjecanju bio im je Aleksandar Puklavec, prof., a mentor Milena Bogdanović, mag.cin.

Posebno treba istaknuti Niku i Anju Jambrešić, Tenu i Leu Marodi (dva para blizanki), koje su uz naslov državnih prvakinja, osvojile i 2. mjesto (viceprvakinje) na državnome natjecanju iz krosa u Poreču. Mentor i voditelj bila je Milena Bogdanović, mag.cin.

Sve djevojčice treniraju u Atletskom klubu Mursko Središće, a dodatno s njima rade i njihovi učitelji u školi. Za sve to, potrebno je mnogo odricanja, rada i upornosti, jer učenice su, osim što su vrsne sportašice i veoma marljive i odlične učenice.